Loading

چند لحظه ...
کتاب خروج ممنوع «بررسی فجایع سینما رکس آبادان و مسجد جامع کرمان»

کتاب خروج ممنوع «بررسی فجایع سینما رکس آبادان و مسجد جامع کرمان»

نسخه الکترونیک کتاب خروج ممنوع «بررسی فجایع سینما رکس آبادان و مسجد جامع کرمان» به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب خروج ممنوع «بررسی فجایع سینما رکس آبادان و مسجد جامع کرمان»

آتش زدن سینما رکس آبادن و دیگری، ضرب و جرح مردم در مقدس‌ترین مکان کرمان: «مسجد جامع کرمان»، دو واقعه موثر بر پیروزی انقلاب را می‌توان در فاصله‌ی زمانی اندک میان اتفاق افتادن این فجایع تا ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ و ظهور و بروز آنها در شعارهای مردم علیه رژیم، در ماه‌های بعد جستجو کرد. کتاب «خروج ممنوع» بر آن است تا در قالبی شبه داستانی و شیوا، به بررسی این فجایع تاریخی برای جوانان بپردازد. علت بررسی توأمان این دو واقعه در یک مجلد، به جز وقوع تقریباً همزمان آنها و نقش تسریع‌کننده‌شان در پیروزی انقلاب، آن است که اولاً در تظاهرات مردمی‌متعاقب این وقایع، برای اولین بار، عامل جنایت، عمال شاهنشاهی خوانده شده و شعار «مرگ بر شاه»در میان مردم طنین‌انداز شد؛ درثانی، چنان‌که خواننده‌ی محترم پس از مطالعه‌ی کتاب متوجه خواهد شد، هر دو حادثه در مکان‌هایی اتفاق افتاد که مردم در آنجا اجتماع کرده بودند و چون مأموران مانع خروج مردم از مقتل شدند، فاجعه‌ها آفریده شد. نویسنده با توجه به نکته‌ی اخیر، عنوان با مسمای «خروج ممنوع» را برای کتاب خود برگزیده است.

ادامه...

مشخصات کتاب خروج ممنوع «بررسی فجایع سینما رکس آبادان و مسجد جامع کرمان»

بخشی از کتاب خروج ممنوع «بررسی فجایع سینما رکس آبادان و مسجد جامع کرمان»

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب خروج ممنوع «بررسی فجایع سینما رکس آبادان و مسجد جامع کرمان»