از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب آخرین فراری

کتاب آخرین فراری

نسخه الکترونیک کتاب آخرین فراری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب آخرین فراری را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب آخرین فراری

در تاریخ ادبیات آمریکا نام نویسندگان برجسته‌ای را می‌توان دید که به واسطه‌ی نمایش تاریخ زمانه‌ی خود و داستان‌پردازی بی‌بدیل در جهان شهرت پیدا کرده‌اند. تریسی شوالیه یکی از نویسندگان معاصر آمریکایی بریتانیایی است که با آثار ارزشمند و قابل تامل خود توانسته گنجینه‌های ادبی متعددی از خود به جای بگذارد. رمان آخرین فراری یکی از آثار اوست که روایت زیبا و متفاوت آن باعث محبوبیت و شهرت این کتاب شده است. اگر به خواندن داستان‌های عمیق و تاثیرگذار و در عین حال اجتماعی علاقه‌مندید رمان آخرین فراری انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

درباره کتاب آخرین فراری

آخرین فراری عنوان رمانی زیبا از تریسی شوالیه نویسنده‌ی آمریکایی است که اولین بار در سال 2013 منتشر شد. این رمان ماجرای دختری به نام «آنور برایت» را روایت می‌کند که به تازگی تجربه‌ی یک شکست عاشقانه را داشته است. از طرفی خواهر او گریس رهسپار آمریکا شده است تا با نامزد خود ازدواج کند. آنور به همراه خواهرش راهی سفری دریایی می‌شود اما فاجعه زمانی رخ می‌دهد که گریس در اثر بیماری از دنیا می‌رود و انور میان مردمان اوهایو تنها و غریب می‌ماند. جایی که پناهگاه بردگان است و آنور با مشکلات و سختی‌های زیادی دست به گریبان خواهد شد. نویسنده در رمان آخرین فراری موفق شده به خوبی ماجراهای برخورد آنور با زندگی جدیدش را ترسیم کند. دختری که اکنون با مسائلی همچون کمک به برده‌های فراری مواجه شده است و خود را آماده‌ی فدا کردن بسیاری چیزها برای اعتقاداتش می‌کند.

نویسنده در رمان آخرین فراری نحوه‌ی روایت متفاوتی دارد. هر کدام از فصل‌های کتاب نام جداگانه‌ای دارند و هر فصل با یک نامه به پایان می‌رسد. درک تاریخ و بیان جزئیات ظریف نشان دهنده‌ی تسلط نویسنده به مسائل روز اجتماع خود و تکنیک‌های ادبی است. او با مهارت و ظرافت تمام اشک و خون‌های حاصل از مسائل برده‌داری، صنعت در حال تغییر، تبعیض نژادی و ... را در دل داستان خود توصیف می‌کند.

درباره تریسی شوالیه نویسنده‌ی کتاب آخرین فراری

تریسی شوالیه نویسنده‌ی آمریکایی- انگلیسی است که بیشتر به نوشتن رمان‌های تاریخی شهرت دارد. او در سال سال 1962 در واشنگتن متولد شد. او در کودکی مادر خود را از دست داد. پدرش نیز به عنوان عکاس با روزنامه‌ی آمریکایی واشنگتن پست همکاری داشت.

در سال 1980 بود که شوالیه تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه در ایالت اوهایو آغاز کرد. زمانی که تحصیلات خود را به پایان رساند از آمریکا به انگلستان مهاجرت کرد و در این کشور ساکن شد. او در دانشگاه ایست آنجلیا در «نورویچ» انگلستان مدرک کارشناسی ارشد خود را در حوزه‌ی نویسندگی خلاق دریافت کرد. تریسی شوالیه قبل از اینکه نویسندگی را به شکل جدی آغاز کند به عنوان ویراستار در موسسات و انتشارات متعددی فعالیت کرده است.

اولین کتاب شوالیه با عنوان «the virgin blue» در سال 1997 منتشر شد. دو سال بعد او کتاب دختری با گوشواره مروارید را نوشت. کتابی که در سراسر جهان مشهور شد. از کتاب‌های او که در ایران به فارسی ترجمه و منتشر شده‌اند می‌توان به «دختری با گوشواره مروارید»، «سقوط فرشتگان»، «نور شعله‌ور» و «آخرین فراری» اشاره کرد. خرید و دانلود کتاب‌های تریسی شوالیه از سایت و اپلیکیشن فیدیبو امکان‌پذیر است.

آخرین فراری؛ ترجمه و انتشار در ایران

«طاهره صدیقیان» کتاب آخرین فراری را به فارسی برگردانده و انتشارات کتاب‌سرای تندیس آن را روانه‌ی بازار کتاب ایران کرده است. همچنین انتشارات کتاب‌سرای تندیس کتاب دختری با گوشواره‌ی مروارید را با ترجمه‌ی طاهره صدیقیان منتشر و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است.

در بخشی از کتاب آخرین فراری می‌خوانیم

یک روز آنور با خود فکر کرد، شاید این آمریکایی‌ها نیستند که چنین به فردیت خود اهمیت می‌دهند، بلکه ما بریتانیایی هستیم که همه را با دید خود قضاوت می‌کنیم. با توجه به خشونتی که کامفورت با آن پا به دنیا گذاشت - درد طولانی، خون، فشار زیاد و جیغ‌هایی که آنور را برای مدتی کوتاه به حیوان تبدیل کرد. شاید جای تعجب نداشت که او کودکی پر سر و صدا بود. موهایی به رنگ کاکل ذرت و چشمان پدرش را داشت، اما مثل مادرش ریزنقش بود و شکم‌ کوچکش به سرعت پر و خالی می‌شد. گریه می‌کرد، شیر می‌خورد، به مدت یک ساعت می‌خوابید و دوباره گریه می‌کرد و شیر می‌خواست و تمام ساعات روز و شب در میان این ریتم کودکانه چرخ می‌زد. آنور هرگز با چنین مطالبات مصرانه‌ای مواجه نشده بود، حتی زمانی که در مراحل نهایی بیماری گریس از او پرستاری می‌کرد. تا مدتی چنان خسته بود که به جز چرت زدن در فواصل بین تغذیه‌ی کامفورت نمی‌توانست کار دیگری انجام دهد.

اگر در خانه‌ی هی میکرها بود، به هیچ وجه احساس گناه نمی‌کرد، زیرا از نو مادران انتظار می‌رفت که چند هفته‌ای دوران نقاهت خود را بگذرانند، اما توی خانه‌ی بل به وضوح خودش را عاطل و باطل می‌دید، به ویژه وقتی که پایین می‌آمد تا به جای دراز کشیدن در رختخوابی که به او تخصیص یافته بود، توی مغازه بنشیند. به نظر نمی‌رسید گریه‌های نوزاد با بیکاری آنور بل را آزرده کند، اما آنور اصرار می‌ورزید در زمان‌هایی که کامفورت در خواب بود هر دوخت و دوزی را که می‌توانست انجام دهد، گرچه به خاطر خستگی مفرط پیوسته مجبور می‌شد بخیه‌های نامنظمش را بشکافد.

خیلی زود کامفورت به تکان‌های مادرش بر روی صندلی گهواره‌ای عادت کرد و هر زمان که آنور می‌کوشید او را به سبد آسترکشی شده‌ای که بل به او قرض داده بود منتقل کند گریه می‌کرد. اشک آنور نیز از روی عجز و خستگی سرازیر می‌شد و می‌اندیشید، اگر مادر اینجا بود می‌دانست چگونه او را بخواباند. یا جودیت هی میکر.

بل تقلاهای او را با نوزاد گریان می‌دید. یک‌بار با لحنی معنی‌دار گفت: «اون به یک گهواره نیاز داره.»

آنور لب‌هایش را به هم فشرد و چیزی نگفت. فردای روزی که کامفورت به دنیا آمد بل برای هی میکرها خبر فرستاده بود و جک به دیدارشان آمده بود.

آنور حیرت زده بود که چقدر از دیدن او خوشحال شده است.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب آخرین فراری بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی ادبیات داستانی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب آخرین فراری

نظرات کاربران درباره کتاب آخرین فراری