Loading

چند لحظه ...
کتاب شمشیرهای روز و شب

کتاب شمشیرهای روز و شب

نسخه الکترونیک کتاب شمشیرهای روز و شب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب شمشیرهای روز و شب

درباره کتاب شمشیرهای روز و شب

کتاب «شمشیرهای روز و شب» The Swords of Night and Day نوشته‌ی «دیوید گمل» در آوریل سال 2004 منتشر شد. این کتاب با حضور بانوی مقدس، آستارت در بیابانی خشک بر سر جنازه‌ی مردی بزرگ آغاز می‌شود. این مرد بزرگ که در ابتدای داستان از او نام برده نمی‌شود جان انسان‌های زیادی را نجات داده است ولی بدون اطلاع مردم به خاک سپرده می‌شود و تنها آستارت و دستیارانش از محل سنگ قبرش آگاه هستند. در همین حال؛ ولدی، کشیش کهن‌سال با ردایی زردرنگ به آستارت نزدیک می‌شود و از مردن این بزرگ‌مرد ابراز ناراحتی می‌کند. بانوی مقدس برای این کشیش بزرگ از کشیش رستاخیز صحبت می‌کند که چندین سال پیش به دنبال شیئی باستانی بود و معتقد است میان مرگ این مرد بزرگ و این شیئی باستانی ارتباطاتی وجود دارد. او فلزی درخشان و جواهرنشان در جیبش دارد و درباره‌ی آن به ولدی می‌گوید: «قطعه‌ای از یک دستگاه که برای خلق موجوداتی مثل ما استفاده می‌شد، دوست عزیزم. برای درهم آمیختن و عوض کردن ماهیت ماده برای بیرون کشیدن جوهر زندگی و باز تولید یا تغییر شکل دادن اون. حیواناتی که مثل انسان راه برن یا انسان‌هایی که رفتار حیوانی داشته باشن.»

کتاب «شمشیرهای روز و شب» دومین کتاب از مجموعه کتاب‌ Drenai Series است. اولین اثر از این مجموعه کتاب «گرگ سفید» White Wolf است که با ترجمه‌ی «طاهره صدیقیان» از سوی انتشارات کتاب‌سرای تندیس به چاپ رسیده است و نسخه‌ی الکترونیک آن هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

درباره دیوید گمل

«دیوید گمل» David Gemmell نویسنده‌ی داستان‌های تاریخی اهل بریتانیا است و در تاریخ 1 اوت سال 1948 در هیستینگز به دنیا آمد. او در جوانی به روزنامه‌نگاری مشغول شد و از دهه‌ی هفتاد نوشتن را آغاز کرد. او اولین کتابش بانام «اسطوره» Legend را در سال 1984 منتشر کرد و پس از آن بیش از سی رمان حماسی و فانتزی نوشت. یکی از معروف‌ترین مجموعه داستان‌های او، مجموعه سنگ‌های قدرت The Stones of Power است که شامل پنج کتاب است که در اواخر دهه‌ی هشتاد منتشر شده‌اند. از این مجموعه دو کتاب «شبح شاه» و «آخرین شمشیر قدرت» نیز به فارسی ترجمه شده‌اند. آثار این نویسنده به زبان‌های گوناگون ترجمه شده‌اند و تاکنون بیش از یک میلیون نسخه از آن‌ها در سراسر دنیا به فروش رفته است. او نویسنده‌ای پرکار و برجسته در سبک حماسی فانتزی است که مخاطب اصلی داستان‌هایش نوجوانان هستند. بیش از ده‌ها اثر او به فارسی ترجمه‌ شده‌اند و در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود هستند.

ترجمه کتاب شمشیرهای روز و شب به زبان فارسی

کتاب «شمشیرهای روز و شب» نوشته‌ی «دیوید گمل» با ترجمه‌ی «طاهره صدیقیان» از سوی انتشارات کتاب‌سرای تندیس در سال 1392 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «طاهره صدیقیان» مترجم پرکار ایرانی کتاب‌های ژانر فانتزی را به فارسی ترجمه می‌کند. ازجمله ترجمه‌های دیگر او می‌توان به «شب هفتمین بدر» اثر «ویکتوریا هالت» و «دختری با گوشواره مروارید» اثر «تریسی شوالیه» اشاره کرد که نسخه‌ی الکترونیک و صوتی آن‌ها هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

در بخشی از کتاب شمشیرهای روز و شب می‌خوانیم

ستاره‌ها درخشان بودند و ابرهای باران‌زا به طرف غرب رفته بودند. این یک برکت به شمار می‌رفت. فردا زمین خشک و سخت بود، سرعت حمله افزایش می‌یافت. اگر شانس می‌آوردند به عمق سپاه ژارن نفوذ می‌کردند. از خودش پرسید، تا چه عمقی؟ و آیا خود باکیلا، مثل هشت سال قبل، در جناح چپ موضع می‌گرفت. اسکیل قانون به قله‌ی تپه رفت و به میدان نبرد چشم دوخت. زمین پهن و هموار بود. درختستانی در غرب دامنه‌ی تپه‌ها را می‌پوشاند. در طرف شرق یک رودخانه جاری بود. او تشکل احتمالی ژارن‌ها را تصور کرد. پیاده‌نظام آنگوستین به‌جز این که در زمین‌های بلند شمال دره مستقر شود چاره‌ی دیگری نداشت. شیب تند بود. حمله‌ی دشمن کند می‌شد. سپاه آنگوستین، با زره‌های سنگین‌تر و شمشیرهای کوتاه و برنده، می‌توانست تا مدتی مقاومت کند. اسکیل کانون دره را ازنظر گذراند. هشت هزار سوارکار ژارن از شرق و غرب هجوم می‌آوردند. از دو هزار سواره‌نظام آنگوستین انتظار می‌رفت به دو گروه تقسیم شوند و از دو جناح با آن‌ها مقابله کنند. چنین چیزی امکان نداشت. سواره‌نظام با شکست می‌خورد و پراکنده می‌شد و یا به سمت جناحین پیاده‌نظام خودی عقب‌نشینی می‌کرد. این رویدادی بی‌نهایت خفت‌بار و آزاردهنده بود. ژارن‌ها، با تمام وحشیگری، جنگجویانی بسیار منضبط بودند و از مرگ نمی‌هراسیدند. حمله‌های ناگهانی روحیه‌شان را درهم نمی‌شکست. هیچ استراتژی هوشمندانه‌ای جلودار آن‌ها نبود. فقط یک امید برای آنگوستین‌ها وجود داشت. باکیلا قلب و مغز ژارن بود. از پا درآوردن او دشمن را متلاشی می‌کرد.

اسکیل کانون به طرف اسبش بازگشت و پادررکاب گذاشت. سپس از میان دره‌ی روشن از نور مهتاب به سمت درختستان پیش‌راند. از بالای بلندی می‌توانست آتش اردوگاه ژارن‌ها را از فاصله‌ی پنج مایلی جنوب غربی ببیند. از اسب به زیر آمد و در حالی که افسار آن را به دنبال خود می‌کشید در جلوی ردیف درختان به راه افتاد. هوا خنک و تازه بود. او فردا سیصد نفر از بهترین افراد سواره‌نظام قوش نقره‌ای خود را در اینجا پنهان می‌کرد. هنگامی‌که صفوف جنگجویان به یکدیگر نزدیک می‌شدند آن‌ها را در حمله‌ای انتحاری از بالای تپه سرازیر می‌کرد.

گردن و شانه‌هایش درد می‌کرد و می‌توانست وزن پنجاه‌وچهار سال عمرش را احساس کند. روی زمین نشست، به یک درخت تکیه داد. چشمانش را بست و روزهای جوانی‌اش را به یاد آورد. در آن دوران رؤیاهای زیادی در سر می‌پروراند، بلندپروازی‌های خودبینانه‌ای داشت. می‌خواست مثل پدرش باشد، جنگجو و قهرمانی بزرگ، طرف توجه زنان و مورد تحسین مردان. لبخند زد. چنین بود رویاهای جوانی او. چهره‌ی جیانا در ذهنش ظاهر شد.

 

مشخصات کتاب شمشیرهای روز و شب

نظرات کاربران درباره کتاب شمشیرهای روز و شب

به علاقه‌مندان سبک فانتزی-حماسی پیشنهاد میکنم این کتاب زیبا را. جلدی قبلی این کتاب "گرگ سفید" است که باید اول آن را خواند...
در ۴ سال پیش توسط arm...zad ( | )
دیوید گمل سالهاست فوت کرده، در جواب کامنت بالایی عرض میکنم. دنیا یک اسطوره نویس زبده رو از دست داده...
در ۵ سال پیش توسط لادن طهماسبی ( | )
به نظرم همه اثار دیوید گمل در عین حال که داستان خوبی داره فلسفی همـ هست
در ۳ سال پیش توسط مصطفی رادمنش ( | )
خواندن کتاب‌های دیوید گمل برای همه طرفدا آن فانتزی واجب و لازمه!
در ۳ سال پیش توسط sha...012 ( | )
شاید دیوید جیمل پیچیدگی و شکوه اثار مارتین یا تالکین نداشته باشه اما جادویی در قلمش نهفته است که فقط با خواندن اثارش به اون پی میبرید
در ۲ سال پیش توسط Hamid Afshar ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››