دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب ماهی قرمز بزرگ ، همه می‌خواهند دنيا را تغيير دهند، ولی هيچ‌كس به‌دنبال تغيير خود نيست

کتاب ماهی قرمز بزرگ ، همه می‌خواهند دنيا را تغيير دهند، ولی هيچ‌كس به‌دنبال تغيير خود نيست

نسخه الکترونیک کتاب ماهی قرمز بزرگ ، همه می‌خواهند دنيا را تغيير دهند، ولی هيچ‌كس به‌دنبال تغيير خود نيست به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب ماهی قرمز بزرگ ، همه می‌خواهند دنيا را تغيير دهند، ولی هيچ‌كس به‌دنبال تغيير خود نيست

شیو خرا نویسندهی کتاب ماهی قرمز بزرگ مینویسد:« من به تازگی به کشف بزرگی رسیدهام. هر بار که دانشمندی صحبت میکنم به این نتیجه میرسم که خوشبختی یک امر محال است و با این حال وقتی گپی با باغبانمان میزنم متقاعد میشوم که اشتباه کردهام. اگر در این دنیا شمار آدمهایی که خوشبختی خود را به ناخوشنودی دیگران ترجیح میدادند بیشتر بود، دنیای چند سال آینده به سان بهشت میشد.»

کتابی که پیش رو دارید راه و روش موفقیت را به خواننده نشان میدهد و راهکارهایی میدهد که خواننده با کمک آن بتواند سمت و سوی زندگیاش را برای همیشه تغییر دهد.

دربارهی کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنبال تغییر خود نیست اثر شیو خرا

آرش بهشتی، گردآورنده و مترجم کتاب دربارهی این کتاب مینویسد: «عنوان کتاب برگرفته از فیلمی ساختهی تیم برتون با همین نام میباشد که انتخاب آن به سلیقهی شخصی و به خاطر ادای دینی به این سخن حضرت علی که پیش تر هم آن را نقل کرده ام میباشد. «دنیای هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست.» امام علی(علیه السلام)

نام اصلی کتاب در حقیقت «می توانید برنده شوید» است که اولین بار به صورت مجموعه مقالاتی در سال ۱۹۹۸ به چاپ رسیده و البته من اطلاعی از اينکه آیا تا به حال هیچ یک از آنها به فارسی ترجمه شده یا خیر ندارم، ولی به هرحال تأثیر این حرفها در تکرار آن است، نه صرفا یک بار از رو خواندنشان.

نیت اصلی من از تغییر نام کتاب این بوده که به شخصه اعتقادی به معنای ضمنی کلماتی چون پیروزی با موفقیت ندارم. این دو کلمه نه یک مرحله یا مقام است که بتوان به آن دست یافت و نه یک راه یا مقصد، که بتوان آن را پیمود یا به آن رسید. اگر به «اندازهی هر انسان، راه است برای رسیدن به «خدا» پس به اندازهی هر انسان هم راه است برای رسیدن به موفقیت یا پیروزی و نمیتوان گفت که شما فقط با خواندن این کتاب یا اصولاً عمل به عقاید و گفتههای شخصی و دسته چندم فلان فیلسوف، به پیروزی یا موفقیت خواهید رسید. نمیتوان کسی را قضاوت کرد که اگرچنین که اینجا گفته شده رفتار نکند انسانی بازنده است. پس «میتوانید برنده شوید» نام برازندهای برای کتابی که واقعا قصد این کار را هم نداشته، نیست.»

مروری بر فصلهای کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنبال تغییر خود نیست

کتاب ماهی قرمز بزرگ در هشت فصل نوشته شده است.

فصل اول: منش

فصل دوم: موفقیت

فصل سوم: انگیزه

فصل چهارم: عزت نفس

فصل پنجم: مهارتهای شخصی و باطنی

فصل ششم: عادت  و ضمیر ناخودآگاه

فصل هفتم: هدفگذاری

فصل هشتم: بصیرت و ارزشها

دربارهی شیو خرا نویسندهی کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنبال تغییر خود نیست

شیو خرا نویسنده و فعال اجتماعی هندی است. بیشتر شهرت او به دلیل تولید برنامهای برای خودسازی بوده است گه این برنامه از طریق نوار کاست منتشر میشده و به دست طرفداران میرسیده است. او دورهای برای یکی از مقامت هند هم در انتخاباتی شرکت کرده بود اما متاسفانه در این رقابت شکست خورد. شیو خرا در خانوادهای معدنچی به دنیا آمد و در کودکی شغلهایی مانند کار در کارواش و کارمند بیمه بودن را تجربه کرده بود. او بعد از انتشار نخستین کتابش، شما میتوانید برنده باشید، شغلش را به سخنران انگیزشی تغییر داد. این نویسنده یک هدف بزرگ در زندگیاش داشته است: «پیروزی به معنای شکست خوردن نیست، بلکه به معنای نزدیک شده به اهداف نهایی است؛ یعنی پیروزی در جنگ، نه در هر یک از ماموریتهای آن.»

ترجمهی کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنیال تغییر خود نیست به فارسی

انتشارات درسا کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنیال تغییر خود نیست را با ترجمهی آرش بهشتی عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. انتشارات درسا یکی از ناشرانی است که با وجود اینکه حدود سی سال از تاسیس آن میگذرد سهم به سزایی در معرفی کتابهای روانشناسی و خودشناسی به خوانندگان داشته است. این انتشارات تاکنون بیشتر از صد عنوان کتاب منتشر کرده است و امروزه انتشارات معتبری میان ناشران شناخته میشود.

چرا باید کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنبال تغییر خود نیست را خواند؟

کتاب ماهی قرمز بزرگ بر مبنای بک باور نوشته شده است: «ماهی قرمز معمولی، وقتی در یک تنگ کوچک نگهداری شود ماهی قرمز کوچولو خواهد ماند. و اگر جایش بیشتر باشد، ماهی قرمز، دو یا سه و حتی چهار برابر بزرگتر میشود.» این کتاب را بخوانید تا بدانید که چگونه میتوان تنها با خواندن یک کتاب به موفقیت آنی دست یافت و برای همیشه موفق بود. کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنیال تغییر خود نیست در دستهی کتابهای موفقیت قرار دارد. کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنیال تغییر خود نیست مناسب برای گروه سنی بزرگسال است. تعداد صفحات نسخهی چاپی کتاب 252 صفحه است که با مطالعهی روزانه 20 دقیقه میتوانید این کتاب را در 12 روز بخوانید. کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنیال تغییر خود نیست جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع موفقیت است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  موفقیت زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنبال تغییر خود نیست میخوانیم

نظر منتقدانهی ما راجع به خودمان، همه چیز را تحت تاثیر قرار میدهد، از کارایی ما در انجام وظایف شغلیمان گرفته تا روابط و نقش ما به عنوان پدر یا مادر و رسیدن به اهدافمان در زندگی.

ما ارزشی را که در ضمیر ناخودآگاه برای خود قائل هستیم به دیگران انتقال میدهیم و آنها مطابق آن با ما رفتار میکنند. آدمهای دارای عزت نفس در متقاعد کردن دیگران موفق هستند، و هميشه شایسته رفتار میکنند و خواهان قبول مسئولیت هستند. آنها در برابر زندگی خوش بیناند، زندگی و روابط کمال یافتهتری دارند و باانگیزه و هدفمند هستند. آنها از احساسات عمیق تر وگستردهتری برخوردارند. کارایی و خطرپذیری آنها سیر صعودی دارد. هميشه برای فرصتها و رقابتهای جدید آماده اند؛ با احترام از دیگران انتقاد يا تعریف میکنند و خود به راحتی انتقادپذیر هستند.

عزت نفس احساسی است که از آگاهی به اينکه چه چیز خوب است و لازم الاجرا، سرچشمه میگیرد.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب ماهی قرمز بزرگ: همه میخواهند دنیا را تغییر دهند، ولی هیچکس به دنبال تغییر خود نیست اثر شیو خرا بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی موفقیت میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب ماهی قرمز بزرگ ، همه می‌خواهند دنيا را تغيير دهند، ولی هيچ‌كس به‌دنبال تغيير خود نيست

 • ناشر انتشارات درسا
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۹,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۰/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.21 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۵۱ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب ماهی قرمز بزرگ ، همه می‌خواهند دنيا را تغيير دهند، ولی هيچ‌كس به‌دنبال تغيير خود نيست

جناب اقای ارش بهشتی.حداقل به رسم امانت داری اسم نویسنده نگون بخت این کتاب رو در اطلاعات اصلی کتاب ذکر بفرمایید نویسنده این کتاب اقای شیوا خرا و هندی میباشند.ایشان زحمت تهیه این کتاب رو البته با اسم دبگه کشیدند.واقعا کجا داریم میریم
در ۵ سال پیش توسط sa khaste ( | )
ممنون بابت این طرح خوب. امیدوارم بعد از هفته کتاب هم ادامه داشته باشه.
در ۴ سال پیش توسط مصطفی بلند قامت ( | )
فیدیبو امشبم رو ساختی....!!!!
در ۴ سال پیش توسط جناب علی راستگو ( | )
در مورد کتاب میتونم بگم عالی و بی نظیره و جملات جدیدی دیدم داخلش که نمونش رو تا حالا هیچ جا ندیده بودم . نه تنها برای تغییر هست بلکه جملات انگیزشی محشری داره . واقعا راضیم از کتابش . ممنونم از فیدیبوی عزیز که این کتاب رو گذاشت و تو ایمیلم معرفی کرد بهم .
در ۵ سال پیش توسط peyvand ( | )
هر رازی که فاش می‌شود یک ماهی قرمز می‌میرد.... این کتاب یک قدم رو به جلوست ممنون از زحمات فیدیبویی‌ها که این طرح جالب را اجرا می‌کنند
در ۴ سال پیش توسط mah parin ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۱۰
 • ۱۱
 • بعدی ›
 • آخرین ››