Loading

چند لحظه ...
کتاب استرس را سرکوب کن

کتاب استرس را سرکوب کن
۳۵ نسخه‌ی فوری برای تسلط بر استرس زندگی

نسخه الکترونیک کتاب استرس را سرکوب کن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۸,۵۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب استرس را سرکوب کن

با مدرن شدن جهان، پیشرفت تکنولوژی، رفاه و تسهیلات می‌بینیم که سرعت زندگی بالاتر رفته و افراد کمتر برای خود وقت می‌گذارند تا از نظر جسمی و روحی به آرامش و سلامت برسند. استرس‌ها بیش از حد در جهان امروز زیاد شده و این موضوع از عوامل فردی تا اجتماعی گستره‌ی بزرگی از عوامل موثر را شامل می‌شود. یادگیری نحوه مدیریت استرس نیازمند و ملزم به تمرین است. کنفورد ند در کتاب استرس را سرکوب کن با ارائه 35 راهکار به افراد کمک می‌کند تا به آرامشی که می‌خواهند برسند.

‌دربارهی کتاب استرس را سرکوب کن اثر کنفورد ند

کتاب استرس را سرکوب کن نوشته‌ی دکتر کنفورد ند است که درباره استرس، واکنش‌ها به آن، عوامل ایجاد کننده استرس، نحوه برخورد، ایجاد افکار و اندیشه‌های مثبت، مبارزه با عوامل استرس‌زا، ترس، افسردگی و ... پرداخته می‌شود. کتاب حاضر دارای 4 فصل با عناوین «پس فکر می‌کنی همه‌چیز را درباره‌ی استرس می‌دانی»، «از واکنش استرسی به پاسخگویی آرام»، «ایمن در برابر استرس برای تمام مدت عمر»، «مبارزه با عوامل کلیدی استرس‌زا» می‌باشد. به طور کل نویسنده با ارائه 35 نسخه فوری برای تسلط بر استرس به مخاطبان خود می‌آموزد که چطور استرس و عوامل استرس‌زا را مدیریت و کنترل کنند.

این کتاب هم از جنبه‌های جسمی و فیزیولوژی و هم از نظر روانی و روحی و با یک برنامه‌ریزی درست و دقیق تبدیل به انسانی آگاه و بیدار شوند. در نهایت مطالعه و مرور تمرین‌های ارائه‌شده در کتاب به افراد این امکان را می‌دهد تا با عوامل استرس‌زا مبارزه کنند.

کتاب استرس را سرکوب کن مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است و تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 269 صفحه است که بامطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 13 روز بخوانید.

کتاب استرس را سرکوب کن جزو کتاب‌هایی با موضوع استرس است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی استرس زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است. انتشارات درسا کتاب استرس را سرکوب کن را با ترجمه‌ی هما احمدی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.

‌نقد‌ها و نظرات درباره‌ی کتاب استرس را سرکوب کن

افراد مشهور و صاحب نامی به خصوص در حوزه روانشناسی از اثر کنفورد ند تمجید کرده‌اند. مایکل مایرز یکی از اساتید آموزش پزشکی بالینی که در بخش روان‌پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا و رئیس پیشین انجمن روان‌پزشکی کانادا درباره کتاب استرس را سرکوب کن گفته است: «این کتاب گوهری ست گران‌بها! نگارش صمیمانه‌ی دکترند آینه‌ی تمام نمای شخصیت اوست. شخصیتی جذاب، الهام‌بخش و دلپذیر. تخصص او در زمینه‌ی استرس و دانش و خردش به عنوان یک پزشک خانوادگی در صفحات این کتاب جلوه‌گر است. مهم‌تر از همه اینکه او به خوانندگانش ابزار لازم و اطمینان خاطر می‌دهد تا به خودشان یاری رسانند و دیگر بار موجودیت کامل خویش را احساس کنند. امیدوارم این کتاب را در اتاق انتظار مطب همه‌ی پزشکان ببینم».

 راسل کندی هم ضمن تمجید از این کتاب آن را به همه توصیه کرده و گفته است: «مطالعه‌ی کتاب استرس را سرکوب کن را به همه‌ی کسانی که می‌خواهند یک دگرگونی فوری در میزان استرس خویش ببینند و به همه‌ی مشتاقان یافتن راه‌حلی عملی و بی‌زیان برای برخورد با عوامل استرس‌زا، پیش از آنکه این عوامل به صورت مشکلات عمده درآیند، به شدت توصیه می‌کنم.»

‌دربارهی کنفورد ند نویسندهی کتاب استرس را سرکوب کن

دکتر کنفورد ند یکی از افراد تاثیر گذار در جهان است که سال‌هاست در حوزه روانشناسی و روان‌پزشکی فعالیت گسترده دارد. او فارغ‌التحصیل دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه دال هوزی و عضو فعال جامعه‌ی پزشکی کاناد، انجمن آمریکایی درمان سردرد و جامعه‌ی بین‌المللی درمان سردرد، درک کامل و درستی از فیزیولوژی انسانی را به حیطه‌ی فعالیت خود آورده است. دکتر ند همچنین سخنران بین‌المللی است و برای بسیاری از افراد جهان الهام‌بخش بوده است. او 17 سال است که در معالجه بیماری‌های برآمده از استرس فعالیت داشته است. به شکل حرفه‌ای در زمینه نوآوری، خلاقیت و موفقیت سخنرانی کرده است. دکتر ند توانسته شنوندگان و مخاطبان خود را مجذوب کند و به آن‌ها انگیزه‌ای برای تغییر و دگرگونی جهان خود ببخشد.

دکتر ند در برنامه‌های تلویزیونی هم حضور داشته است و به عنوان میزبان در شبکه CBC برنامه هفتگی داشته است. او همینطور در برنامه رادیویی هم میزبان بوده است.

دکترند همواره بالاترین امتیازات را از شنوندگانش خود دریافت کرده است. در مجله‌ی انجمن آمریکایی جامعه‌ی مدیران از او به عنوان یکی از ده سخنرانان موثر یاد شده است.

‌در بخشی از کتاب استرس را سرکوب کن می‌خوانیم

«زندگی» سراسر یک داستان لعنتی ست که پی درپی تکرار می‌شود. این تعریف نزدیک به درست‌ترین تعریفی ست که تاکنون درباره‌ی زندگی شنیده‌ام. هر داستان در اصل عاملی ست استرس‌زا که بالقوه می‌تواند روزت، هفته‌ات، سال‌ات و گاه همه‌ی عمرت را به تاراج ببرد. حقیقت این است که تا زنده هستیم، رویدادها و موقعیت های آزاردهنده گریزناپذیرند.

شگرد خوب زیستن پرهیز از عوامل استرس‌زا نیست، بلکه دانستن رویارویی درست با آن‌هاست. باید بدانی که فیزیولوژی بدن‌ات را آنچنان تقویت کنی تا آن «داستان‌ها» که گاه‌به‌گاه سر می‌رسند، آرامشت را برهم نزنند و یا سلامت جسمانی‌ات را تضعیف نکنند.

از آنجا که عوامل استرس‌زا می‌توانند بزرگ و یا کوچک باشند، فکر می‌کنی کدام نوع از این عوامل بیشترین گرفتاری و یا بیماری را به وجود می‌آورند؟ بزرگ‌ترها یا کوچک‌ترها؟

تصور نمی‌کنم برای درک اینکه در زندگی دشواری‌های کوچک‌تر، روزمره و تکراری هستند که بیشترین استرس را سبب می‌شوند، داشتن مدرک دکترا مورد نیاز باشد. مردی که مسافت نیویورک تا سانفرانسیسکو را پیاده پیموده بود، می‌گفت، سخت‌ترین کار بالا رفتن از تپه‌ها و یا گذشتن از شوره‌زارهای داغ کویر نبود. بزرگ‌ترین عامل استرس‌زا ماسه‌های درون کفش‌هایش بوده است. پس مراقب آن مزاحم‌های کوچک باش، همان‌ها که دگرگونی‌هایی در بدن‌ات پدید می‌آورند که می‌توانند به یک بیماری جدی منجر شوند. در حیطه‌ی بیماری‌های مرتبط با استرس، عوامل کوچک بسیار مهم نیستند، آن‌ها نزدیک به همه‌چیز هستند.

از هم‌اکنون به بعد، توجه داشته باش که در برابر مزاحم‌های کوچک زندگی‌ات چه واکنشی نشان می‌دهی. می‌دانی که فیل‌ها گاز نمی‌گیرند، پشه‌های ریز و کوچولو این کار را می‌کنند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب استرس را سرکوب کن اثر کنفورد ند بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینهی استرس می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب استرس را سرکوب کن

نظرات کاربران درباره کتاب استرس را سرکوب کن

برای مدیریت استرس و کم‌کردنش بجای دارو و آرامبخش واقعا توصیه میشه👍موفق باشین دوستان ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ #در_خانه_بمانیم #کرونا_رو_شکست_میدهیم
در ۱ سال پیش توسط هستی جلفایی ( | )
عالی
در ۳ سال پیش توسط zah...345 ( | )
کتاب خوبی نیست...یه داستان تعریف میکنه که مثلا تو ترافیک گیر کردی بعد یه نسخه میده که شامل ایناست:نفس عمیق بکش،نقاط منقبض بدنت رو آرام کن،به چبزای خوب فکر کن و .... اینا رو که تو اینترنت هم میشه پیدا کرد...من دنبال یک کتاب درست و حسابی هستم...
در ۱ سال پیش توسط نیما ح ( | )
کتاب خیلی خوبیه
در ۲ سال پیش توسط زهرا حسینی ( | )
مثل یک کتاب درسی بر همگان واجب است. نه برای اجتناب از استرس، بلکه برای جلوگیری از عواقب ناخوشایند آن بر تندرسی ما
در ۲ سال پیش توسط تینا اسماعیلی ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۱۲
  • ۱۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››