Loading

چند لحظه ...
کتاب دیگری در اندرونی

کتاب دیگری در اندرونی
واکاوی فضای جنسیتی

نسخه الکترونیک کتاب دیگری در اندرونی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۲۲۵ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب دیگری در اندرونی

مطالعات جنسیتی ـ فضایی به بررسی علمیِ تعامل متغیر جنسیت با مقولۀ فضا اختصاص دارد که روابط نابرابر قدرت و تجلی مکانی ـ فضایی آن را در چشم‌اندازی فمینیستی در حوزه‌های مختلفی چون انسان‌شناسی، جامعه‌شناسی، تاریخ، مطالعات فرهنگی، فلسفۀ سیاسی، جغرافیا و... مورد توجه و تحقیق قرار می‌دهد. در دهه‌های اخیر، تبیین تجارب زیستۀ جنسیتی در قالب مکان و فضای معماری باب شد که مشخص شود مردان چگونه در این عرصه، جنسیت زنان را بر حسب سلسله‌مراتب قدرت می‌آفرینند. ویژگی‌هایی چون تاریخی‌بودن و متن‌بودگی و نیز موقعیت‌هایی که فضا به‌عنوان میانجی و واسط حوزه‌های خرد و کلان اجتماعی، آن را تجربه می‌کنند، این امکان را فراهم می‌کند که از فضا به مثابه متنی برای تأمل در شناخت نظام‌های اجتماعی و سیاسی گوناگون و بررسی تنوع‌ها و تفاوت‌های جغرافیایی استفاده شود. اهمیت این حوزه برای شناخت از این رو است که مطالعات جنسیتی ـ فضایی با توجه به فضای بین‌رشته‌ای که این حوزه در مفاهیم و روش دارد، امکان تبادل‌نظر و تجربه‌های پژوهشگران با اندیشه‌ها و حوزه‌های متفاوت نظری همچون (انتقادی، پسامدرن، ذات‌گرا و...) را فراهم می‌کند و بدین طریق، فرصت مناسبی برای نقد دیدگاه‌ها و موضوعی برای منازعات گفتمانی و رفتاری برای تولید دانش بومی و اصیل در جامعه به‌وجودمی‌آورد.

ادامه...

مشخصات کتاب دیگری در اندرونی

بخشی از کتاب دیگری در اندرونی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دیگری در اندرونی

ایده خوبی دارد ولی نثر پر دست انداز و نقل قول های نظری فراوان و نیاوردن مثالی از نقشه و پلان و ... خواندن کتاب را سخت کرده، ارزش وقت گذاشتن ندارد.
در ۳ سال پیش توسط ft....avi ( | )
با حوزه مطالعاتی من همخوانی دارد: ارتباط فضا و مکان با پویایی های هویتی.
در ۳ سال پیش توسط naf...ani ( | )