دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب رضا عباسی فیدی‌پلاس

کتاب رضا عباسی

نسخه الکترونیک کتاب رضا عباسی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب رضا عباسی

رضا عباسی، به یک معنا، جهت جدیدی در نگارگری ایران پدید آورد. هدف او پرورش مفاهیم و معانی و ایجاد ترکیبات تازه در چهره‌گشایی بود. از آثار او کاملاً پیداست که اصل خیال او بیرون از محیط خیال سایر هنرمندان بوده است. او را می‌توان مبتکر روش و سبکی جدید در چهره‌گشایی یا به تعبیر دورۀ صفوی «یکه صورت» برشمرد و آثار بازمانده از او دلیل توانایی طبع فیاض او در این قلمرو تواند بود. در حقیقت توانایی و قریحۀ هنری او از هر اثرش پدیدارست. گویا به همین نظر است که نام او با تاریخ نگارگری ایران و به‌ویژه مکتب نگارگری اصفهان پیوندی تنگاتنگ دارد. خط‌پردازی زلال و روان، قلم‌گیری خوش‌آهنگ و رنگبندی دلنشین و بالاتر از همه مضامین متنوع و طنز بیان او در پروراندن و توانگر کردن مکتب نگارگری اصفهان سهمی تراز اول داشت. آثار رضا به خاستگاه تاریخی و اجتماعی خود سخت وابسته است. او انگار خواسته با ابتکار و تجدد خود بار دگرگونی صدها سال سنت نگارگری ایران را بر دوش کشد و مُهر خاتمه بر آن بنشاند. او با این کار خویش نگارگری ـ به‌خصوص از نوع چهره‌گشایی آن را ـ در جامعه به حرکت در آورد و همه‌گیر کرد. همگانی شدن نگارگری، البته، ‌واماندگی و انحطاط‌ آن را نیز در پی داشت و سلیقه و ذوق همگان را بر آن تحمیل کرد و آن را از فرهیختگی و پروردگی دور ساخت.

ادامه...

مشخصات کتاب رضا عباسی

نظرات کاربران درباره کتاب رضا عباسی

رضا عباسی کسی بود که نگارگری ایران رو متحول کرد و قدم بزرگی توی هنر ایران در اون زمان برداشت.. کتاب هم تا حدود خوبی تونسته شرح حال رضا عباسیو بگه.. خوبه در کل
در ۳ سال پیش توسط ✨Zahra✨ ( | )
ای کاش تصاویر رنگی و با دیتیل بیشتر داشت
در ۱ سال پیش توسط سجاد فرزانه فرزان ( | )