Loading

چند لحظه ...
کتاب تجزیه و تحلیل سیستم‌ها

کتاب تجزیه و تحلیل سیستم‌ها
تفكر سيستمی

نسخه الکترونیک کتاب تجزیه و تحلیل سیستم‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب تجزیه و تحلیل سیستم‌ها

رویکرد سیستم‌ها در مقابل روش تحلیلی قرار می‌گیرد. رویکرد تحلیلی هنگامی استفاده می‌شود که یک موجودیت از نظر اجزاء یا عناصر تشکیل‌دهنده‌اش مورد بررسی قرار می‌گیرد. تحلیل فرایندی است که از طریق آن، کل به اجزاء کوچک‌تری تقسیم می‌شود تا بتوان عملکرد کل را بهتر درک کرد. بسیاری از قوانین موجود در طبیعت با استفاده از این متدولوژی کشف شده‌اند. دلیل اصلی استفاده از روش تحلیلی، ظرفیت محدود ذهن انسان در درک مفاهیم است. در این روش، اعتقاد بر این است که از طریق شکستن کل به اجزاء کوچک‌تر و بررسی هر یک از این اجزاء به طور مشروح، می‌توان به درک کامل و صحیحی از جنبه‌های فردی موضوع دست یافت. هنگامی که موضوعی را به اجزاء قابل بررسی شکستیم، تحلیلگر با هدف درک ماهیت کل، اجزائی که قبلاً از هم جدا شده بودند (تحلیل کردن) را در کنار هم قرار می‌دهد (ترکیب کردن). به دلیل وجود تعامل متقابل اجزاء، کل دارای ویژگی‌های متمایزی از اجزاء تشکیل‌دهنده است.

ادامه...

مشخصات کتاب تجزیه و تحلیل سیستم‌ها

بخشی از کتاب تجزیه و تحلیل سیستم‌ها

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تجزیه و تحلیل سیستم‌ها

برای آشنایی با تفکر سیستمی و همچنین تاریخچه ، مشابهت ها و همچنین کاربرد آن کتاب مفیدی است.
در ۴ سال پیش توسط foh...t84 ( | )