Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی نامه های عاشقانه یک پیامبر کتاب صوتی

کتاب صوتی نامه های عاشقانه یک پیامبر | با صدای پیام دهکردی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی نامه های عاشقانه یک پیامبر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی نامه های عاشقانه یک پیامبر را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی نامه های عاشقانه یک پیامبر

دوری و جدایی باعث شده تا افراد دست به قلم شوند، از دلتنگی‌ها و محبت برای معشوق خود نامه بنویسند. نامه‌ها حس‌های واقعی و پاک را نشان می‌دهد، ثبت می‌شوند و حتی می‌تواند بعدها برای دیگران هم خواندنی باشند. نامه نوشتن برای معشوق و ابراز عشق و جدایی در ادبیات هم سابقه‌ای طولانی دارد. از نمونه‌های ماندگار این نامه‌های که به رمانهای عاشقانه تبدیل شدند، می‌توان به توصیفات ناب «احمد شاملو» برای همسرش «آیدا»، نامه‌های «فرانتس کافکا» به نامزدش «فلیسه» و نامه‌های عاشقانه «جلال آل احمد» و «سیمین دانشور» اشاره کرد. کتاب «نامه‌های عاشقانه یک پیامبر» مجموعه نامه‌های عاشقانه و عارفانه‌ای است که جبران خلیل جبران برای «ماری هسکل» دوست و معشوقه‌اش نوشت.

درباره کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر

کتاب‌ صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر مجموع نامه‌هایی است که جبران خلیل جبران بین سالهای 1908 تا 1924 برای «ماری هسکل» که معشوقه‌اش بود نوشت. این کتاب به خواست جبران چند سال بعد از نوشتن، منتشر شد. بعدها «پائولو کوئلیو» نویسنده معروف برزیلی که تحت تاثیر شخصیت جبران قرار گرفته بود نامه‌های او را گردآوری و بازنویسی کرد.

کتاب نامه‌های عاشقانه یک پیامبر سه شخصیت اصلی دارد: «خلیل جبران»، «ماری هسکل» دوست و معشوقه‌ی جبران و «ماریانا جبران» خواهر جبران.  

انتشارات نوین کتاب گویا کتاب صوتی «نامه‌های عاشقانه یک پیامبر» را با صدای دلنشین «پیام دهکردی»، «شهین نجف‌زاده» و «سونا امینی» منتشر کرده است. موسیقی منحصر به فردی که در کتاب صوتی استفاده شده است از «جان ویلیامز» است. متن این کتاب با ترجمه‌ی «آرش حجازی» است.

کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر در فیدیبو قابل خرید و دانلود است.

جبران با زبانی لطیف و عرفانی در طول زندگی خود برای ماری هسکل که معشوقه‌اش بود و خواهرش ماریانا نامه می‌نوشت. او در این نامه‌ها از درونی‌ترین افکار خود مثل دوری، عشق، دلتنگی و تنهایی برای ماری میگوید. در مقابل پاسخ نامه‌های ماری هسکل و ماریانا به جبران هم در این اثر شنیده می‌شود.

 داستان دوستی جبران و ماری از زبان هم برای دیگری در قالب نامه این اثر را شبیه مستند کرده است. جبران خلیل جبران در این نامه‌ها به شکل تکه‌تکه برای مخاطب روایتی جذاب و زیبا را بر اساس واقعیت بازگو می‌کند و شنونده‌ی کتاب در فضایی عارفانه و احساسی قرار می‌گیرد.

سبک و درونمایه‌ی کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر

قلم خلیل جبران ساده، روان و لطیف است. عرفان جبران تنها محدود به يك مكتب خاص نيست. در آثار جبران نگاه معنوی و عرفانی او و همچنین رد پایی از فلسفه‌ی شرق دیده می‌شود. در عین حال استفاده از تکنیک‌های غربی در نثر او باعث شده تا آثار خلیل جبران برای خوانندگان قابل درک باشد. جبران نثر خود را در هر قالبی چه شعر چه نثر شیوا و صریح بیان می‌کند. عرفان جبران، عرفاني با این طرز نگاه است که از نظر او تمامي موجودات رو به سوي كمال دارند.

جبران خلیل جبران در آثارش درون خود را به شیوه‌ای خاص نشان می‌دهد. این شگرد اوست که با اکثر نوشته‌هایش بر روی خواننده تاثیر عمیقی بگذارد. همین موضوع باعث شد تا به دلیل تعدادی از آثارش که درباره‌ی پیامبران الهی نوشته بود، در جامعه‌ی غرب لقب «پیامبر» را به او دادند و در جوامع شرقی او را «شاعر» می‌نامیدند.

«آدونیس» شاعر معاصر عرب در کتاب معروف «ثابت و متغیر» درباره‌ی جبران خلیل جبران می‌گوید: «فرق پیامبری جبران با پیامبران الهی این است که آنان وحی خدا را برای انسان‌ها بازگو می‌کردند، در حالی که جبران درون و ذات منزه خود را عرضه می‌کرد.»

با این‌که درونمایه اکثر آثار جبران خلیل جبران با مفاهیم عرفانی، اخلاقی و فلسفی گره خورده است اما او این بار در کتاب نامه‌های عاشقانه یک پیامبر با زبان عشق از علاقه و تحسین خود نسبت به ماری هکسل و خواهرش می‌گوید.

جبران خلیل جبران در این نامه‌ها با جملات کوتاه، ساده و اکثرا عاشقانه  و عارفانه مخاطب خود را وارد دنیایی می‌کند که به‌دور از تعلقات و تعصبات مذهبی پای صحبت‌های او با ماری هکسل بنشیند.

جبران خلیل جبران؛ از فقر تا عشق

جبران خلیل جبران در 6 ژانویه  سال ۱۸۸۳ در لبنان  متولد شد. خانواده‌ی او فقیر بودند و به همین دلیل سواد جبران در آن دوره تنها محدود به آموزش‌های یک کشیش روستایی بود. او جبران را با اصول مذهب و زبان‌های سوری و عربی آشنا کرد.

جبران 8 ساله بود که پدرش به علت عدم پرداخت مالیات به زندان افتاد و خانواده جبران بعد از این موضوع تصمیم گرفتند تا به آمریکا مهاجرت کنند. آن‌ها در سال 1895 لبنان را به مقصد ایالات متحده ترک کردند و در بوستون آمریکا ساکن شدند.

اما جبران چند سال بعد در پانزده سالگی به وطنش لبنان بازگشت و در دبیرستان «الحکمت» بیروت تحصیلاتش را آغاز کرد و دو سال بعد زمانی که به بوستون آمریکا بازگشت خبر مرگ خواهرش را شنید و کمتر از دو سال برادر و مادرش را هم از دست داد. این داغ خانواده ضربه‌ی بزرگی بر روح او زد. بعد از این اتفاقات جبران تحصیلاتش را در فرانسه تکمیل کرد.

جبران تنها نویسنده‌ای تاثیرگذار نبود بلکه در نقاشی و طراحی هم فردی موفق و چیره‌دست بود. او در سال 1904 با ماری هسکل که مدیر یک مدرسه‌ی غیرانتفاعی آمریکایی بود آشنا شد. ماری هسکل در زندگی جبران نقش مادی و معنوی اساسی داشت. ماری هسکل با هزینه‌ی خود جبران را به پاریس فرستاد تا هنر نقاشی را که در آن استعداد داشت به شکل جدی‌تر بیاموزد. ماری، جبران را به مراکز هنری بوستون معرفی کرد تا او از این راه بتواند کسب درآمد کند. آشنایی این دو فرد اگرچه آغازگر یک نوع دوستی همیشگی بود و گاهی به مرز عشق و دلبستگی کشیده شد اما هرگز منجر به ازدواج نشد. جبران در طی سال‌هایی که با ماری در ارتباط بود برای او نامه‌‌های خصوصی می‌نوشت. در این نامه‌ها، جبران جهانی از درد و شعف و عشقش را به ماری ابراز کرد.

ماری جبران را تشویق کرد تا به انگلیسی بنویسد و در ویرایش و تصحیح نوشته‌های او تلاش زیادی کرد. ماری برای این‌که با زبان، افکار و عقاید جبران بیشتر آشنا شود سعی کرد تا زبان عربی هم بیاموزد. او حتی بعد از مرگ جبران هم به کار تصحیح کتاب‌ها و نوشته‌های جبران ادامه داد.

جبران خلیل جبران، در سن چهل و هشت سالگی در شهر نیویورک آمریکا از دنیا رفت او را بنا بر وصیتی که کرده بود در زادگاهش «البشری» در لبنان به خاک سپردند.

آثار جبران خلیل جبران

جبران در طول سال‌های زندگی خود بیش از بیست کتاب را به رشته تحریر در آورد. او از آن دست نویسنده‌هایی است که در آثار خود از عشق و عرفان سخن می‌گوید و می‌توان گفت آن‌چه از درون او می‌جوشیده حاصل فقر، عشق، غم و عرفانش بود.

 اولین کتاب جبران «موسیقی» بود که آن را در بیست و دو سالگی نوشت. این کتاب به نوعی چكيده‌اي از نوشتارهاي اوست که در غالب مقاله‌ی بلندی در ستایش از موسیقی است. این کتاب در سال 1905 در نیویورک به زبان عربی منتشر شد. کتاب «موسیقی» با بیان تفکرات عرفانی و انسان‌دوستانه‌ی جبران از نظر خیلی از منتقدین پایه‌ی اولیه‌ی اندیشه‌های او بود. بعد از انتشار «موسیقی» او مجموعه‌ای از شعرها و سروده‌هایش را با  عنوان «گریه، خنده و توفان ها»  به زبان عربی منتشر کرد. کتاب «موسیقی» از جبران خلیل جبران برای مطالعه در فیدیبو قرار گرفته است.  

تاملات معنوی و عرفانی جبران در آثار دیگر او  هم مشهود است. تاثیر عمیقی که جبران  روی خوانندگان‌اش می‌گذارد ناشی از قلم روان و لطیف اوست. بعد از انتشار «موسیقی» کتاب‌هایی که جبران خلیل جبران به زبان عربی منتشر کرد به ترتیب «عروسان دشت»، « ارواح سرکش»، « اشک و لبخند»، « بالهای شکسته کاروانها و توفانها»، «نوگفته‌ها و نکته‌ها» هستند.

در سال 1923 و در نابه‌سامانی‌ها و درگیری‌هایی که بعد از جنگ‌جهانی اول وجود داشت. جبران کتاب«پیامبر» را به زبان انگلیسی منتشر کرد. او با کتاب «پیامبر» سر زبان‌ها افتاد و شهرت جهانی پیدا کرد. این کتاب تا به امروز به بیش از 100 زبان دنیا ترجمه شده است. رکوردی که شاید برای کم‌تر کتابی وجود داشته باشد. کتاب الکترونیک و صوتی پیامبر اثر جبران خلیل جبران در سایت فیدیبو قابل دانلود است.

از دیگر آثار مشهور جبران خلیل جبران که به فارسی منتشر شده‌اند  و در سایت فیدیبو قرار گرفته‌اند می‌توان به «پیامبر»، «دیوانه»، «نامه‌ها»، «مسیحا »، «باغ پیامبر»، «الهه‌ی خیال»، «آواره و خدایان»، «عیسی پسر انسان»، « آیا آدم ندیدید»، «پیامبر و رازهای دل» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر می‌شنویم

اگر بتوانم در قلب یک انسان، گوشه‌ای تازه را به او بنمایانم، بیهوده نزیسته‌ام. موضوع خود زندگی است، نه شعف یا درد یا شادی یا ناشادی.‌ نفرت به همان اندازه دوست‌ داشتن خوب است، یک دشمن می‌تواند به خوبی یک دوست باشد. برای خود زندگی کن. زندگی‌ات را بزی. سپس به راستی دوست انسان خواهی شد. من نیازمند آنم که بگذارم چیزهایی که باید، رخ بدهند، پس باید برای حوادث غیر مترقبه آماده بود. برای من هر روزی که می‌گذرد تفاوت دارد، و وقتی هشتاد سالم بشود، همچنان منتظر تجربه‌هایی خواهم بود که درون و بیرونم را دگرگون کند. وقتی پیری فرا می‌رسد، دیگر به کارهایی که کرده‌ام نخواهم اندیشید، دیگر گذشته است. می‌خواهم از هر لحظه زندگی که برایم باقی مانده، استفاده کنم.

مشخصات کتاب صوتی نامه های عاشقانه یک پیامبر

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی نامه های عاشقانه یک پیامبر

سلام ای کاش مدت زمان کتاب های صوتی مشخص بشه
در ۴ سال پیش توسط رضا محمدی ( | )
بسیار زیبا و با طنین صدایی زیبا تر پیشنهاد میکنم گوش کنید یا بخونید
در ۴ سال پیش توسط نوشین توکلی ( | )
عاشق این کتاب صوتی ام هر وقت گوش میدم آرامش درونیم را بسیار بیشتر مکند. چندین بار کتاب را شنیدم و یکی از کتابهای صوتی فیدیبو هست که پیشنهاد میدم حتما گوش بدید.
در ۲ سال پیش توسط mehdi fouladi ( | )
خیلی خوبه خیلی.هم صدای آقای دهکردی و هم متن کتاب.....بینظیر♡
در ۴ سال پیش توسط pur...eli ( | )
عالیه عالی عالی عالی و چه صدای جادویی داره پیام دهکردی
در ۴ سال پیش توسط ehs...ade ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۲۱
  • ۲۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››