Loading

چند لحظه ...
کتاب نفت و قلم

کتاب نفت و قلم
نام‌آوران عرصه قلم در صنعت نفت ایران

نسخه الکترونیک کتاب نفت و قلم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۵,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب نفت و قلم

قلم را حقیقت چیست مقبول کدام و مردود کدام؟ قلم حاصل اندیشه‌های سترگی است که در درازنای تاریخ اندیشه بشری پدید آمده است. اندیشه‌های سترگ و نبوغ‌های تحول‌ساز به ‌واسطه آن مجال بروز و ظهور می‌یابند و وصف جاودانگی و ماندگاری می‌گیرند. در این ساحت است که امانت‌های الهی همچون ستارگان هدایت‌گر در آسمان روح انسانی می‌درخشند و کمال حقیقی بشر را به ترسیم می‌کشانند. گسست بندهای رقیت و بردگی و گریز از جهل و غباوت در پرتو بسط حوزه قلم و ارج‌نهادن به این ودیعه الهی ممکن می‌گردد. در سایه قلم است که جوهر حقیقت چهره می‌گشاید و آزادی نظر و اعتلای فکر در وجود انسان هستی می‌گیرد و به‌ بار می‌نشیند. در این گستره است که معرفت و دانش حقیقی فزونی می‌یابد و ذهن معرفت‌یاب را به چشمه‌سار دانایی می‌کشاند. قلم ترجمان اندیشه و دژ مستحکم ذهن‌های پرگوهر و ملجأ و مأمن استعدادهای سرشار از پویایی است. آنجا که چرخه تفکر با جوهر قلم بر نطع وجود به چرخش درنیاید آن تفکر را حیات نشاید و اثر نبخشاید؛ بل نوری است که به‌ یکبار درخشیدن می‌گیرد و از خاطره دهر می‌جهد. شکوه و جلال فرهنگ‌ها در گرو اندوخته‌های قلمی است. هموست که سرچشمه پیدایش تمدن‌ها، منشأ بیداری اندیشه‌ها و مایه بسط آگاهی آدمی قرار می‌گیرد. هر اندیشه‌ای اگر در قالب قلم نگنجد و در سطور نوشتار ننشیند ماندنی نمی‌شود. میزان فهم و درک و دامنه شناخت اندیشمندان در این حوزه معلوم می‌گردد، که در عبارتی گفته‌اند: «عقول‌الفضلا فی اطراف اقلامها».

ادامه...

مشخصات کتاب نفت و قلم

بخشی از کتاب نفت و قلم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نفت و قلم