از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب مهارت نگارش گزارش و طرح

کتاب مهارت نگارش گزارش و طرح

نسخه الکترونیک کتاب مهارت نگارش گزارش و طرح به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب مهارت نگارش گزارش و طرح

کتاب «مهارت نگارش گزارش و طرح» نوشته پاتریک فورسایت ( -۱۹۴۲)، نویسنده کتاب‌های تجاری انگلیسی است. از فورسایت تاکنون بیش از ۲۰ جلد کتاب با موضوعات تجارت و مشاوره در امورتجاری منتشر شده و او هم‌چنین به به تعداد زیادی از علاقه‌مندان و فعالان اقتصادی در زمینه‌های کاری، مشاوره داده است. این کتاب همانطور که از نام آن برمی‌آید راهنمایی است برای نوشتن گزارش‌ها و طرح‌های اداری که می‌تواند، نکات کاربردی را در اختیار مخاطبان بگذارد. در مقدمه کتاب «مهارت نگارش گزارش و طرح» می‌خوانیم: «در زندگی پرمشغله امروزی، نوشتن امری ضروری، روزانه و در عین حال دردسرساز محسوب می‌شود. مطمئنا کارهای مهم‌تری برای انجام دادن وجود دارند، برای مثال: افرادی برای ملاقات کردن، تصمیماتی برای گرفتن، مواردی برای عمل کردن. اما بسیاری از این امور وابسته به ارتباطات نوشتاری هستند. نگارش انواع مختلف دارد. مثلاً برای تنظیم یک قرار ملاقات ممکن است تنها یادداشتی رد و بدل شود، از یک گزارش برای شرح وضعیت و اتخاذ یک تصمیم استفاده گردد، و یا اینکه برای اطمینان از عملی بودن موارد انتخاب شده، پیشنهاداتی بصورت مکتوب ارایه شود. مطالعه روزمره اوراق اداری ممکن است به کاری یکنواخت مبدل گردد، که در آنصورت این خطر وجود دارد که این اوراق بخوبی خوانده و درک نشوند. چنین اوراقی به اهداف خود نایل نشده و نخواهند توانست نظر خواننده را برای اتخاذ تصمیمات جلب نمایند. نگارش اداری باید «استحقاق و لیاقت خوانده شدن» را داشته باشد. احتمالاً شما، هم خواننده و هم نویسنده اوراق اداری هستید. برای لحظاتی خود را به جای خواننده مطلب خود قرار دهید. آیا تمام چیزهایی را که روی میزتان می‌گذارند، بررسی می‌کنید؟ آیا کلمه به کلمه مطالب را می‌خوانید؟ آیا از ابتدا تا انتها مطالعه می‌کنید یا نگاهی گذرا می‌اندازید؟ پاسخ به سؤالات فوق کم و بیش بیانگر این است که با تمامی نوشته‌ها یکسان برخورد نمی‌شود. به نظر می‌رسد برخی نوشته‌ها با دقت بیشتری خوانده می‌شوند. البته برخی موضوعات نیز توجه شما را به خود جلب می‌کنند. چه کسی یادداشت مستقیمی از مدیرعامل را نادیده می‌گیرد؟ اما این حقیقت که برخی نوشته‌ها باید به اجبار خوانده شوند، خواندن‌شان را ساده‌تر یا دلپذیرتر نمی‌کند».

ادامه...

مشخصات کتاب مهارت نگارش گزارش و طرح

بخشی از کتاب مهارت نگارش گزارش و طرح

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مهارت نگارش گزارش و طرح

با سلام.این کتاب برای کسانی که مهارتی در نامه نگاری و گزارش نویسی اداری ندارد و قصد شروع این کار را دارند مناسب می باشد.
در ۳ سال پیش توسط میلاد شاهین ( | )