دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب واکاوی مسکرات

کتاب واکاوی مسکرات

نسخه الکترونیک کتاب واکاوی مسکرات به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب واکاوی مسکرات

امروزه تولید و مصرف مسکرات ونوشیدنی های الکلی به کرّات در فرهنگ ها و جوامع مختلف حتی با وجود محدودیت های قانونی صورت می گیرد. ولی در دین اسلام، مصرف مشروبات الکلی به شدت منع شده و خداوند در قران مجید آن را صراحتاً حرام کرده و از گناهان کبیره شمرده است. در قرآن، آیات ۲۱۹ سورۀ بقره، ۹۰ و ۹۱ سورۀ مائده و۴۳ سورۀ نساء به این موضوع اشاره دارند. همچنین، در احادیث و روایات اسلامی نیز بر حرام بودن مصرف الکل تاکید فراوان شده است. بر اساس مطالعات و یافته های علمی، مسکرات اثرات زیانباری بر روی عملکرد سیستم های مختلف بدن انسان از جمله سیستم گوارش، کبد، عضلات، سیستم اعصاب مرکزی، چشم و قلب دارد.حتی فرزندان افراد مصرف کننده مسکرات ومشروبات با عیوب مادرزادی متولد می شوند. مشروبات، سلامت روانی را هم مختل کرده و باعث بروز رفتارهای جنون آمیز می گردد. علیرغم اثرات سوئی که مسکرات ومشروبات الکلی بر جسم، و روح و روان انسان می گذارند و با وجود سفارشات اکید در منع استفاده آن در کتب دینی، همچنان مصرف آن حتی در جوامع اسلامی وجود دارد. همچنین مصرف مسکرات آثار و تبعات ناخوشایند و نامطلوبی از لحاظ روحی و روانی دارد. از نظر پزشکی و اجتماعی نیز، زیان‌های بی‌شماری را دربر دارد که دنیای غرب نیز کم و بیش بدان اعتراف کرده است. امروزه ثابت شده است که اسلام و خصوصاً فقه امامیه در برخورد با مسئله مسکرات، راه راست و درستی را برگزیده و بدین جهت است که دنیای امروز، بر حقانیّت قانون جزایی اسلام، نسبت به مصرف مسکرات، صحّه می گذارد.

ادامه...

مشخصات کتاب واکاوی مسکرات

  • ناشر انتشارات مینوفر
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۶,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.32 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۲۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب واکاوی مسکرات

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب واکاوی مسکرات