Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا کتاب صوتی

کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا

نسخه الکترونیک کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۱,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا

جنگی آنقدر بزرگ را تصور کنید که پنجاه میلیون نفر را از پا دربیاورد. جنگی که بین دو کشور نبود بلکه بین دو مجموعه کشور بود و سراسر دنیا را درگیر خود کرد. تا امروز کتابهای زیادی دربارهی این جنگ، چگونگی برپایی آن و افراد دخیل در آن نوشته شده است. کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا، کتابی کامل و جامع دربارهی این واقعهی تاریخی است.

درباره‌ی کتاب صوتی جنگ‌جهانی دوم در اروپا اثر فیلیپ گاوین

کتاب جنگ جهانی دوم در اروپا نوشتهی فیلیپ گاوین برای نخستین بار در سال 2004 منتشر شد. این کتاب یکی از کتابهای مجموعهی تاریخ جهان است که نسخهی فیزیکی آن توسط انتشارات ققنوس و نسخهی صوتی آن را انتشارات آوانامه منتشر کرده است. آوانامه دربارهی این کتاب مینویسد: «مهمترین اتفاق قرن بیستم و یکی از بزرگترین و خونینترین نبردهای تاریخ، جنگ جهانی دوم بود. فاجعهای با تلفاتی تقریبا 50 میلیون. این کتاب نگاهی ویژه به جنگ جهانی دوم در اروپا میاندازد، جایی که با شروع آن ارتش بزرگ هیتلر بیرحمانه اروپا را میبلعید و روز به روز به پیشرویاش ادامه میداد. اروپا از هراس به خود میلرزید و سرزمینهایش یکی پس از دیگری به تسخیر ارتش آلمان در میآمد. در ادامه کشورهای اروپایی با هم به مقابله با عاملان این نبرد پرداختند.»

مروری بر فصل‌های کتاب صوتی جنگ‌جهانی دوم در اروپا

کتاب جنگ جهانی دوم در اروپا در هفت فصل نوشته شده است.

فصل اول: برآمدن هیتلر

فصل دوم: چیرگی بدون خونریزی : سیاست گانگستری هیتلر

فصل سوم: جنگ برقآسا

فصل چهارم: در پی فضای حیاتی: حملهی سرنوشتساز به روسیه

فصل پنجم: قدرت مطلق- وحشت مطلق

فصل ششم: نبرد با تمام دنیا

فصل هفتم: سقوط آلمان نازی

ترجمه‌ی کتاب صوتی جنگ‌جهانی دوم در اروپا به فارسی

مهدی حقیقتخواه مترجم توانا و پرکار ایرانی در حوزهی تاریخ، متولد سال 1327 است. او تاکنون با برگرداندن بیشاز بیست کتاب تخصصی تاریخ به فارسی کارنامهی ادبی پرباری را برای خود درست کرده است. او مترجم تخصصی مجموعهی کتابهای «تاریخ جهان» است. این مجموعهی بیست و پنج جلدی میکوشد تا اندیشههای تاثیرگذار در زمینههای گوناگون اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در گسترهی متنوعی از نقاط مختلف جهان از تمدنهای قدیمی مانند مصر تا زمان معاصر را در اختیار علاقمندان قرار دهد.

انتشارات آوانامه کتاب صوتی جنگجهانی دوم در اروپا را با ترجمهی مهدی حقیقت خواه عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. ابداع کتابهای صوتی یکی از تاثیرگذارترین اتفاقاتی بود که در قرن اخیر رخ داده است. این روزها که زندگیها به شدت ماشینی شده است کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه پیدا میکند. کتابهای صوتی به دلیل سهولت استفادهشان میتوانند اوقات خالی خواننده را پر کنند. به این معنی که شما میتوانید هنگامی که مشغول کارهای دیگر هستید به کتاب صوتی گوش کنید و از شنیدن آن لذت ببرید. آوانامه یکی از بهترین ناشران و تولیدکنندگان کتاب صوتی در ایران است. آوانامه با انتشار نسخهی صوتی بهترین آثار ادبیات و فلسفه به انتشاراتی معتبر تبدیل شده است.

چرا باید کتاب صوتی جنگ‌جهانی دوم در اروپا را شنید؟

جنگ جهانی دوم یکی از مهمترین اتفاقی است که در تاریخ رخ داده است. این جنگ مسیر بسیاری از حوزههای علم را تغییر داده است. تاثیرات جنگ جهانی دوم تا امروز هم مشاهده میشود. خواندن این کتاب را به همهی افرادی که میخواهند بیشتر دربارهی جنگ جهانی دوم و چگونگی شکلگیری آن بدانند توصیه میکنیم.

 • کتاب صوتی جنگجهانی دوم در اروپا در دستهی کتابهای تاریخ قرار دارد.
 • کتاب صوتی جنگجهانی دوم در اروپا مناسب برای گروه سنی ه (نوجوانان) است.
 • خوانش کتاب صوتی جنگجهانی دوم در اروپا را آرمان سلطان زاده بهعهده داشته است.
 • کتاب صوتی جنگجهانی دوم در اروپا حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتابهای طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع تاریخ را بخوانند مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی جنگ‌جهانی دوم در اروپا می‌شنویم

شروع جنگ جهانی دوم در سپتامبر ۱۹۳۹ تمام انگاره های جنگ سنتی را به چالش کشید. اکثر جنگ های پیشین اروپا عمدتا در طول خطوط سنتی و در میدان های نبرد روستایی و دور از نواحی پُرجمعیت صورت می گرفت. این امر به ارتشیان میدان مانور بیش تری می داد، تلفات غیرنظامیان را به حداقل می رساند و میراث فرهنگی و معماری اروپا را حفظ می کرد. اما در جنگ جهانی دوم، جمعیت غیرنظامی دیگر از پیامدهای جنگ مصون نبودند. بلکه برعکس، هدف ارتشیان و نیروی هوایی مهاجم هیتلر قرار می گرفتند تا وحشت و آشفتگی عمومی ایجاد و در نتیجه از توانایی رهبران دولتی و نظامیشان در نشان دادن واکنش کاسته شود.

بالاتر از همه، غیرنظامیانی که از ارتش در حال پیشروی آلمان می گریختند از هواپیماهای جنگنده هیتلر در هراس بودند. این هواپیماها ناگهان سروکله شان پیدا می شد و خانواده های بی پناه را در طول جاده های پرازدحام به رگبار مسلسل می بستند و سپس ناپدید می شدند و پشت سر خود ردّی از رنج و عذاب بر جا می گذاشتند. برای کسانی که زنده می ماندند و برای بقیه جمعیت غیرنظامی اروپا، تسخیر گریزناپذیر کشورشان به دست هیتلر به معنای از دست دادن بی درنگ آزادی بود، چون بلافاصله نازی ها وضعیت پلیسی برقرار می کردند و هر کس مقررات جدید را نقض می کرد با مجازات شدیدی مواجه می شد.

در ژوئن ۱۹۴۱ که هیتلر تلاش برای گسترش امپراتوری اش را به داخل خاک روسیه آغاز کرد، کشتار غیرنظامیان را در آن جا به عنوان یک عنصر حیاتی استراتژی کلی اش برای پیروزی در نظر گرفت. بدین ترتیب، نیروهای مسلح و واحدهای امنیتی آلمانی، به پیروی از دستورات رهبرشان، به کشتار غیرنظامیان در مقیاسی بی سابقه روی آوردند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی جنگجهانی دوم در اروپا اثر فیلیپ گاوین بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی تاریخ میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی جنگ جهانی دوم در اروپا

کتاب زیبایی بود و راوی با لحنی گیرا شمارو درگیر این کتاب میکنه ،اگر کتاب امپراتوری هیتلر اثر گیل بی استوارت رو خونده باشید شباهت زیادی با این کتاب داره و این دو میتونن مکمل هم باشن تا بهتر بتونید شرایط اون زمانو تصور کنید
در ۳ سال پیش توسط آرمین کاملی ( | )
ای کاش برای کتابای صوتی که امکان درج تعداد صفحه نیست مدت زمان رو درج کنین خیلی خوب میشه
در ۲ سال پیش توسط مینا ( | )
کتاب صوتی جنگ جهانی دوم از نظر ترجمه و همچنین نحوه بیان بسیار عالیه ولی متاسفانه داستان کتاب بشدت کم، محدوده و مثلا جنگ المان با روسیه و امریکا و ژاپن رو بسیار کوتاه نگارش کرده ولی در کل کتاب خوبیه و حقایق جالبی رو راجع به جنگ جهانی اول بیان میکنه من راضی بودم ممنون ار فیدیبو
در ۳ سال پیش توسط S&B سعیده ساعدی ( | )
كتاب عالى بود و صداى راوى جذابتر ميكرد به نظرم داستان كتاب كمه و جا داشت كاملتر و اتفاقات بيشترى از جنگ مينوشتن انگار همه چيز خيلى خلاصه نوشته شده
در ۱ هفته پیش توسط آربه غريبيان ( | )
خوب و کامل
در ۷ ماه پیش توسط محمد مهدی نجاتی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ۶
 • ۷
 • بعدی ›
 • آخرین ››