دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی جهان‌های موازی کتاب صوتی

کتاب صوتی جهان‌های موازی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی جهان‌های موازی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب صوتی جهان‌های موازی را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی جهان‌های موازی را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی جهان‌های موازی

آیا جهان‌های موازی وجود دارند؟ آیا ممکن است در این جهان بی‌نهایت و شگرف، زمین دیگری نیز وجود داشته باشد؟ موجوداتی نظیر ما انسان‌ها وجود دارند؟ آن‌ها چطور زندگی می‌کنند؟ راه و روش آن‌ها برای حل مشکلات و مسائلشان چگونه است؟

سؤال‌های زیادی هستند که علاوه بر دانشمندان، افراد عادی نیز به آن‌ها فکر می‌کنند و در پی یافتن پاسخ مناسبی برای آن‌ها در کتاب‌ها و مقالات هستند. میچیو کاکو از نظریه‌پردازان بزرگ قرن حاضر به دنبال پاسخ به سؤال‌های مهم بنیادین است و درباره‌ی اتفاقاتی که ممکن است در آینده رخ دهد سخن می‌گوید. کتاب جهان‌های موازی ازجمله آثار اوست که به‌عنوان بهترین کتاب علمی انتخاب شد خارق‌العاده‌ترین دست آوردهای دنیای فیزیک مدرن را بررسی می‌کند و همچون سفری انسان را به فضا و دیگر دنیاها می‌برد.

درباره کتاب صوتی جهان‌های موازی

کتاب جهان‌های موازی اثر میچیو کاکو که درباره‌ی سومین انقلاب کیهان‌شناسی است در سال 2005 منتشر شد. او در این اثر انقلاب سوم در کیهان‌شناسی را که عمری برابر با پنج سال دارد را بررسی می‌کند. این انقلاب به دلیل حضور تجهیزات جدید با فناوری‌های پیشرفته ازجمله ماهوراه‌های فضایی، لیزرها، آشکارسازهای امواج گرانشی، تلسکوپ‌های پرتو X و ابررایانه‌های پرسرعت رخ‌داده است. میچیو کاکو در کتاب صوتی جهان‌های موازی از حضور اطلاعات بی‌شمار درباره‌ی ماهیت جهان، عمر و اجزای سازنده‌ی آن صحبت می‌کند و بر این باور است بر اساس این اطلاعات می‌توان آینده و حتی مرگ زمین را پیش‌بینی کرد.

کاکو در کتاب صوتی جهان‌های موازی بانام اصلی Parallel worlds پیشرفت‌های انقلابی کیهان‌شناسی را بیان می‌کند و طی بخش‌های مجزا تاریخ علم، نظریات نیوتن و انیشتین را بیان می‌کند.

مروری بر فصل‌های کتاب صوتی جهان‌های موازی

کتاب صوتی جهان‌های موازی در سه بخش نگاشته شده است که عبارت‌اند از «جهان»، «جهان چندگانه» و «فرار به فرا فضا». نویسنده در بخش اول این کتاب بیشتر بر روی مطالعه‌ی جهان تمرکز دارد و پیشرفت‌های رخ‌داده در کیهان‌شناسی را مطرح می‌کند. این بخش خود شامل چهارفصل است که عبارت‌اند از «تصویر دوران کودکی جهان»، «جهان مرموز»، «انفجار بزرگ» و «نظریه تورم و جهان‌های موازی».

بخش دوم کتاب که «جهان چندگانه» نام دارد و نظریه نوظهور جهان‌های چندگانه (مجموعه‌ای که از چندین جهان تشکیل‌شده و جهان مایکی از آن‌هاست) را بررسی می‌کند. میچیو کاکو در این بخش درباره‌ی احتمال وجود کرم‌چاله‌ها، حلقه‌های فضا و زمان نیز صحبت می‌کند. فصل‌های این بخش از کتاب صوتی جهان‌های موازی عبارت‌اند از «بعد گذرها و سفر در زمان»، «جهان‌های کوانتومی موازی»، «نظریه M مادر تمام ریسمان‌ها»، «جهان طراح؟» و «در جستجوی انعکاس‌های بعد یازدهم».

بخش سوم کتاب، «فرار به فرا فضا» درباره‌ی بینش و نوع تفکرات دانشمندان نسبت به سرنوشت این دنیاست. میچیو کاکو در این بخش موضوعات «پایان همه‌چیز»، «فرار از جهان» و «فراتر از جهان چندگانه» را مطرح می‌کند و در آخر درباره‌ی چگونگی شکل‌گیری تمدن پیشرفته در آینده دور بر اساس قوانین فیزیک صحبت می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی جهان‌های موازی می‌شنویم

آنچه که هم‌اکنون فیزیکدانان و ستاره‌شناسان سراسر جهان را به خود مشغول کرده، این است که جهان‌های موازی چه شکلی دارند، از چه قوانینی تبعیت می‌کنند، چگونه زاده شده‌اند، و سرانجام چگونه می‌میرند؟ شاید این جهان‌های موازی، بدون وجود عناصر ابتدایی حیات پذیرای دنیای زنده نباشند. از طرف دیگر، شاید جهان‌های دیگری باشند که دقیقا به شکل جهان ما بوده و به‌وسیله یک رخداد کوانتومی از جهان ما جدا شده باشند؛ رخدادی که باعث دور شدن این جهان‌ها از جهان ما شده باشد. تعداد معدودی از فیزیکدانان نیز بر اين باورند که شاید روزی اگر با گذر زمان، با سردتر شدن زمین، زندگی در جهان فعلی ما غیرممکن شود، ممکن است مجبور شویم آن را ترک کرده و به جهان دیگری فرار کنیم.

آنچه که باعث ظهور این نظریه‌های جدید شده است، سیل عظیم داده‌های دریافتی از ماهواره‌های فضایی است که با عکس برداری از آثار بجامانده از فرایند آفرینش به‌دست می‌آیند. هم کنون دانشمندان، تمرکز خود را بر روی آنچه که تنها 380000 سال پس از انفجار بزرگ رخ داده است، متمرکز کرده‌اند؛ زمانی که برای اولین‌بار «پس‌تاب» آفرینش جهان را فرا گرفت. شاید بتوان گفت که مهیج‌ترین و بهترین تصویر از انعکاس رخداد آفرینش با کمک ابزار جدیدی به نام ماهواره wmap به‌دست آمده است.

«باورنکردنی!»، «لحظه‌ای تاریخی !» این‌ها برخی از کلماتی بودند که در فوریه سال ۲۰۰۳ از زبان متخصصین محتاط فیزیک نجومی، در توصیف داده‌های ارزشمند دریافتی از ماهوار wmap خارج شد. wmap که نام آن از نام یکی از پیشگامان علم کیهان‌شناسی، دیوید ویلکینسون گرفته شده است، در سال ۲۰۰۱ به فضا پرتاب شد. اين فضاپیما موفق شد. با دقتی بی‌سابقه، تصویری از جهان ابتدایی را، تنها زمانی که ۳۸۰,۰۰۰ سال عمر داشت، در اختیار دانشمندان قرار دهد. انرژی بسیار زیاد باقی مانده از گوی آتشین اولیه، که منشاء شکل‌گیری ستارگان و کهکشان‌ها محسوب می‌ شود، میلیاردها سال پیرامون جهان ما چرخیده است. امروزه سرانجام با کمک ماهواره wmap، تصاویر ضبط شده با جزئیات دقیق، نقشه‌ای تهیه شده است که قبلا دیده نشده بود؛ تصویری از آسمان که با جزئیات حیرت‌آوری، تابش ریزموج ایجاد شده از انفجار بزرگ را نشان می‌دهد؛ چیزی که مجله تابم آن را «انعکاس خلقت» نامید.

درباره میچیو کاکو

میچیو کاکو Michio Kaku فیزیک‌دان و نظریه‌پرداز مشهور آمریکایی ژاپنی در ۲۴ ژانویه ۱۹۴۷ در کالیفرنیا متولد شد. او تحصیلاتش را در دانشگاه‌های هاروارد و برکلی به سرانجام رساند و در حال حاضر در دانشگاه سیتی کالج نیویورک به تدریس مشغول است. او بنیان‌گذار نظریه ریسمان است و در تلاش برای حل مسائل عمیق فیزیک بنیادی است. میچیو کاکو در این نظریه درباره‌ی گرانش و فیزیک ذرات توضیح یکپارچه‌ای داده و مسائل متعددی در فیزیک سیاهچاله‌ و کیهان‌شناسی اولیه جهان بیان شد. او ازجمله افراد مخالف نسبت به انرژی هسته‌ای و استفاده از آن به‌منظور سلاح است و این کار را غیرانسانی می‌داند.

میچیو کاکو از شاگردان «ادوارد تلر»، بنیان‌گذار فناوری هسته‌ای بود و مقالات و کتاب‌های زیادی درباره‌ی مفاهیم فیزیک نوشته است. ازجمله مهم‌تریم آثار او کتاب «فیزیک غیرممکن‌ها» است که بانام «فیزیک ناممکن‌ها» در فارسی منتشرشده است. او در این اثر درباره‌ی پدیده‌های غیرممکن و خارق‌العاده مانند سفر در زمان و سفر به دنیاهای موازی صحبت می‌کند. این کتاب با ترجمه‌ی «رامین رامبد» در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «جهان‌های موازی، سفری به آفرینش ابعاد بالاتر و آینده کیهان» با ترجمه‌ی «صمد غلامی و لیلا صفرپور» نیز از آثار دیگر میچیو کاکو است که نسخه الکترونیک آن‌هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

میچیو کاکو در سال 2008 موفق به دریافت جایزه‌ی Klopsteg Memorial Award شد. این دانشمند و فیزیک‌دان شهیر توانایی و مهارت بالایی در نگارش مفاهیم پیچیده و دشوار به زبان ساده دارد و کتاب‌هایش توجه عموم مردم را به خود جلب کرده است. این استاد مسائل پیچیده را با زبانی شیوا و قابل‌فهم مطرح می‌کند و چشم‌انداز وسیعی از علم را جلوی خوانندگان آثارش قرار می‌دهد.

ترجمه کتاب جهان‌های موازی به فارسی

کتاب جهان‌های موازی را سارا ایزدیار و علی هادیان با همکاری یکدیگر به فارسی ترجمه کرده‌اند و «نشر مازیار» آن را در سال 1388 منتشر کرده است. ناشر صوتی آوانامه نسخه‌ی صوتی این کتاب را با روایت «اکرم پریمون» راهی بازار کرده و در اختیار فیدیبو نیز قرار داده است که در همین صفحه برای خرید و دانلود موجود است. از دیگر آثار ترجمه‌شده‌ی سارا ایزدیار و علی هادیان می‌توان به ترجمه‌ی کتاب صوتی «طرح بزرگ» نوشته‌ی «استیون هاوکینگ» اشاره کرد که این اثر نیز در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

علی هادیان نویسنده و مترجم آثار علمی است که تا امروز هم‌اندیشی و سخنرانی‌های زیادی را در چند دانشگاه ازجمله دانشگاه خوارزمی و صنعتی شریف درباره‌ی علم فیزیک و نظریات ارائه‌شده درباره‌ جهان، برگزار کرده است. سارا ایزدیار و علی هادیان علاوه بر همکاری در ترجمه‌ی آثار، چند مقاله با یکدیگر نگاشته‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به مقاله‌ی «مطمئن هستند که جهان یک شروع داغ داشته؟» اشاره کرد که در «روزنامه‌ی شرق» منتشر شد.  

کتاب صوتی جهان‌های موازی برای چه کسانی مناسب است؟

در حال حاضر به گفته‌ی فیزیکدانان ما در سال‌های طلایی کیهان‌شناسی هستیم؛ پس باوجود اکتشاف‌های هرروزه که پرده از اسرار این دنیا برمی‌دارد اگر فیزیک‌دان نیستیم بهتر است در این مسیر همچون مسافری باشیم تا بتوانیم به درکی از منشا خود و سرانجام جهان برسیم. کتاب صوتی جهان‌های موازی برای همه‌ی افرادی که علاقه‌مند به حوزه‌های علم، فیزیک و کیهان‌شناسی هستند مناسب است. نگارش و ترجمه‌ی این اثر نیز روان و قابل‌درک است به همین دلیل افرادی که پیش‌تر درباره‌ی فیزیک هم نخوانده‌اند می‌توانند از آن بهره ببرند. هر یک از بخش‌های کتاب صوتی جهان‌های موازی حدود 30 دقیقه است که شنونده‌ی اثر می‌تواند به‌راحتی در طی مدت‌زمان کوتاه همه‌ی بخش‌های این اثر را گوش دهد و از آن بهره‌مند شود.

مشخصات کتاب صوتی جهان‌های موازی

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی جهان‌های موازی

فیلم های زیادی از این فیزیکدان دوست داشتنی دیدم. واقعا عالی هست. توضیح منسجم، واضح و همه‌جانبه مفاهیم و تئوری‌ها در خط داستانی بسیار خوب به همراه خوانش مناسب و ضبط با کیفیت، چیزی فراتر از لذت و غرق شدن در فکر به ارمغان می‌آورد.
در ۲ سال پیش توسط moh...dib ( | )
کتابه بسیار خوبیست از یک پروفسور بسیار بزرگ فیزیک با ملیت آمریکایی_ژاپنی و البته با صدای اکرم پریمون که محشره با خوندن این کتاب و لحن روانش مسائل بسیار پیچیده ی علم رو در قالب یک متن بسیار ساده و روان و با مقداری طنز پردازی می شنوید موفق باشید
در ۳ سال پیش توسط طاها کبیری ( | )
تاکنون هیچ کتابی با این حد از انسجام و این نیزان از تسلط نویسنده بر مباحثی که مطرح می‌کند؛ ندیده‌ام. کتاب حاضر قطعا یک شاهکار است که پیچیده‌ترین مباحث فیزیکی و هستی‌شناسی را به ساده‌ترین و زیباترین شکل ممکن بیان می‌دارد. نمونه‌ای بی بدیل برای هر فردی که می‌خواهد کتاب علمی یا فلسفی بنویسد. نسخه صوتی کتاب با صدای بسیار زیبا و خوش‌طنین خانم پریمون، جذابیت کتاب را دوچندان کرده است بشدت توصیه به خواندن و شنیدن آن دارم
در ۲ سال پیش توسط 912...925 ( | )
من۱۴ سالمه و میخوام بخونم
در ۲ سال پیش توسط ili...385 ( | )
فکرشا نمیکردم اینقدر مطلب جدید از علم کیهان شناسی یاد بگیرم من حرفه ای نیستم فقط علاقمند به کیهان شناسیم ولی عالی بود و چقدر زیبا خوانش و تهیه شده واقعا در مقابل هزینه بسیار اندکی که میکنید مطالب بسیار پر باری میگیرید . یادتون باشه هر چه بیشتر مطالعه کنید بازم چیزی نمیدونید
در ۲ سال پیش توسط امید بدری زاده ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۱۵
  • ۱۶
  • بعدی ›
  • آخرین ››