دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب مدارا و خشونت

کتاب مدارا و خشونت
دفتر پانزدهم

نسخه الکترونیک کتاب مدارا و خشونت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب مدارا و خشونت

موضوع خشونت و مدارا از مباحث بحث‌برانگیز دین‌پژوهی است که در سال‌های اخیر طیف‌های مختلفی آن را، مطرح کرده‌اند و هر طیفی با مبانی و پیش‌فرض‌های ذهنی خود آن را بررسی کرده، چه‌بسا آن را نیز به اسلام و سیره نظری و عملی پیامبر اسلام(ص) و امامان(ع) نسبت داده‌اند. گروهی کوشیدند اسلام را آیین مدارا و تسامح‌گرا معرفی کنند. این عده در تحلیل، جانب دیگر مسئله، یعنی قاطعیت و عدم مدارا در موارد لازم را نادیده انگاشتند؛ چنان‌که طیف دیگر با نقد تمام‌عیار تسامح و مدارا، آگاهانه یا ناآگاهانه از اسلام تصویر خشن و نابردبار ارائه دادند. تحقیق پیش رو با تفکیک مرزها و عرصه‌های مدارا و خشونت، می‌کوشد اسلام را آیین جامع و معتدلی معرفی کند که در سیره بنیان‌گذار آن، «حضرت محمد(ص)»، هر دو ساحت مورد توجه و اهتمام قرار گرفته است؛ لکن اصل و مبنا در سیره آن حضرت، اصل مدارا و اهتمام به روش عقلی و منطقی است که در صورت ضرورت و عدم دستیابی به نتیجه از این راهکار، نوبت به راهکار خشونت مشروع و قانونی می‌رسد. تفصیل و تبیین عرصه‌های مدارا و خشونت در ضمن دو فصل در کتاب خواهد آمد.

ادامه...

مشخصات کتاب مدارا و خشونت

بخشی از کتاب مدارا و خشونت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب مدارا و خشونت