دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب اسرار ذهن ثروتمند

کتاب اسرار ذهن ثروتمند
مسلط شدن روی بازی درونی ثروت

نسخه الکترونیک کتاب اسرار ذهن ثروتمند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب اسرار ذهن ثروتمند

موفقیت چیزی نیست که تنها با تلاش زیاد و بی‌وقفه به دست بیاید. در حقیقت موفقیت اصلی از ذهن ما ریشه می‌گیرد و در دنیای بیرونی ما انعکاس پیدا می‌کند. این موضوع برای ثروتمند شدن هم صدق می‌کند. مهم نیست که در حال حاضر از نظر مالی چه جایگاهی دارید. کتاب اسرار ذهن ثروتمند نوشته‌ی تی هارو اکر به ما میاموزد که چطور می‌توان از صفر شروع کرد و با خود واقعی‌مان روبه‌رو شویم. کتاب اسرار ذهن ثروتمند یکی از معروف‌ترین کتاب‌های جهان در حوزه ثروت و موفقیت است که به خواننده می‌گوید که باید ذهنیت‌های اشتباه درباره‌ی پولدار شدن را کنار گذاشت و با ذهنیتی تازه به استقبال پیشرفت‌ها رفت.

درباره کتاب اسرار ذهن ثروتمند

کتاب اسرار ذهن ثروتمند نوشته‌ی تی هارو اکر یکی از کتابهای روانشناسی پرفروش نیویورک تایمز است که با موضوع ثروت و موفقیت در سال 2005 منتشر شد. این کتاب بعد از انتشار در همان هفته اول در صدر فهرست نیویورک تایمز، وال‌استریت ژورنال، یو.اس.اِی تودی و ... قرار گرفت. این کتاب در ایران هم فروش خوبی داشته است و با چندین ترجمه راهی بازار نشر شده است. کتاب حاضر را مهدی نکوئی ترجمه کرده و انتشارات نگاه نوین آن را در سال 1397 منتشر کرده است.

تی هارو اکر در کتاب اسرار ذهن ثروتمند بیان میکند که در ارزوی موفق بودن با لمس موفقیت تفاوت دارد. هدف اصلی نویسنده برای نگارش کتاب حاضر این بوده که به مخاطبان خود توضیح دهد که چرا بعضی از مردم ثروتمند هستند و بسیاری دیگر با اینکه همیشه در حال تقلا کردن هستند باز هم از نظر مالی موفق نیستند. کتاب اسرار ذهن ثروتمند دو بخش با عنوان‌های «برنامه ی پولی شما» و «پرونده‌های ثروت» دارد که به خوانندگان کمک میکند که در نهایت بدانند که دلایل اصلی موفقیت، متوسط ماندن یا شکست مالی شان چه بوده است و با استفاده از راهکارهای ارائه شده در کتاب آینده ی مالی خود را تغییر دهند و آن را به سوی بهتر شدن هدایت کنند.

نویسنده در مقدمه توضیح مختصری درباره کارکرد کتاب آورده است: «در بخش اول این کتاب توضیح خواهیم داد که وقتی حرف پول در میان باشد، چگونه فکر و عمل هر کدام از ما شرطی میشود و در ضمن چهار استراتژی کلیدی برای بازنگری در برنامه پولی ذهنی مطرح میشود. در بخش دوم فرقهای بین شیوه ی فکر کردن ثروتمندان، طبقه ی متوسط و فقرا بررسی میشوند و هفده نگرش و اقدام بر شمرده میشوند که باید عملیاتی شوند تا تغییرات دائمی در زندگی مالی تان اتفاق بیفتد.». در ادامه نویسنده چند نمونه از نامه هایی که از طرف شرکت کنندگان در سمینارهای ذهن ثروتمند دریافت کرده است را مطرح میکند تا خوانندگان کتاب با افرادی که این مطالب در زندگی آنها تاثیر گذاشته بیشتر آشنا شوند.

درباره تی هارو اکر نویسنده کتاب اسرار ذهن ثروتمند

تی هارو اِکِر نویسنده و میلیونر معروف کانادایی است که با کتاب اسرار ذهن ثروتمند در سراسر جهان مشهور شد. تی هارو کودکی خود را در محل تولدش یعنی در تورنتو، انتاریو کانادا گذراند. او از همان دوره نوجوانی زمانی که تنها 13 سال داشت شروع به کار کرد. تی هارو دست به هر کار کوچک و بزرگی زد تا بتواند امرار معاش کند. تحویل روزنامه و فروش بستنی اسکوپی و کتاب در نمایشگاه از اولین کارهایی بودند که او در سنین نوجوانی انجام میداد. او حتی درساحل دریا روغن برنز کننده می فروخت. آنچه در همه ی سالهای آغازین کار با خود به همراه دشات رویای میلیونر شدن بود. تی هارو برای تحقق این رویا به کم راضی نشد و به قدری تلاش کرد تا توانست چندین شرکت و مغازه راه اندازی کند و در آنها محصولات تناسب اندام میفروخت؛ اما اکر مدیر خوبی نبود و تمام دارایی خود را به دلیل سوءمدیریت و سرمایه گذاری ضعیف از دست داد. او بعد از این شکست فهمید که برای موفق بودن باید از افراد موفق یاد بگیرد و روش انها را برای موفقیت خود به کار بگیرد تا جایی که خود او امروز یکی از سخنرانان و نظریه پردازان عرصه موفقیت و کسب ثروت است. اکر معتقد است که «اگر یک برنامه مالی جامع در ناخودآگاه شما برای موفقیت تنظیم نشده باشد، هیچ چیز یاد نخواهید گرفت، هیچ چیز نخواهید دانست و هیچ کاری نخواهید کرد که تفاوت زیادی را به وجود آورد.»

اکنون اکر یکی از میلیونرهای جهان است که تمام سعی خود را میکند تا راز و رمزهای ثروتممند شدن را از طرق مختلف به مردم جهان بیاموزد. کتابها و سخنرانی های او زندگی بیش از یک مییون نفر را متحول کرده است و به آنها آموخته که چطور استقلال مالی داشته باشند.

تی هارو اکر مدیر موسسه آموزشی اوج عملکرد است. این موسسه در آمریکای شمالی تاسیس شده و برنامه هایی را در رابطه با رشد و موفقیت فردی در اختیار مخاطبان قرار میدهد. جلساتی که اکر در این مرکز برگزار میکند معمولا درباره راهکارهای میلیونر شدن و تغییر نگرش افراد نسبت به این موضوع است.

در بخشی از کتاب اسرار ذهن ثروتمند می‌خوانیم

اصل ثروت: درآمدتان همان‌قدر رشد می‌کند که خودتان!

چرا برنامه‌ی پولی‌تان مهم است؟

در مورد کسانی که ازنظر مالی رشد «سرسام‌آوری» داشته‌اند، چیزی شنیده‌اید؟ دقت کرده‌اید چگونه بعضی‌ها پول زیادی درمی آورند و بعد، از دستش می‌دهند یا فرصت‌های خیلی خوبی را به دست می‌آورند، ولی کارشان به افتضاح می‌کشد؟ حالا دیگر علت اصلی‌اش را می‌دانید. در دنیای بیرون می‌گویند بدشانسی، رکود اقتصادی، شریک نامرد یا چیزی شبیه به این. ولی در دنیای درون، قضیه چیز دیگری ست. دلیلش این است که شما وقتی به پول هنگفتی می‌رسید که از نظر درونی برایش آمادگی ندارید، عمر شانس ثروتتان کوتاه است و از دستش می‌دهید.

اکثریت قریب به اتفاق مردم، ظرفیت درونی، برای به وجودآوردن و نگه‌داری مقدار زیادی پول و رودررو شدن با چالش‌های فزاینده‌ای را ندارند که در پول و موفقیتِ بیش‌تر پنهان است. دوستان من! این دلیل اصلی ست که نشان می‌دهد چرا آن‌ها پول زیادی ندارند.

نمونه‌ی کامل این مطلب، برندگان قرعه‌کشی هستند. تحقیقات نشان داده است که اغلب برندگان قرعه‌کشی، صرف‌نظر از مقدار پولی که برنده می‌شوند، عاقبت به همان وضعیت مالی برمی‌گردند که از اول می‌توانستند اداره‌اش کنند.

از طرف دیگر درست خلاف همین موضوع برای ثروتمندهای خودساخته اتفاق می‌افتد. توجه دارید که وقتی ثروتمندهای خودساخته پولشان را از دست می‌دهند، معمولاً ظرف مدت نسبتا کوتاهی دوباره به دستش می‌آورند. دونالد ترامپ نمونه‌ی خوبی ست. ترامپ میلیاردر بود، همه چیز را از دست داد و چند سال بعد دوباره همه‌اش را به دست آورد و حتی بیش‌تر از آن را.

این پدیده چرا اتفاق می‌افتد؟ چون با وجود آن‌که بعضی از ثروتمندهای خودساخته پولشان را از دست می‌دهند، هیچ‌وقت مهم‌ترین عنصر موفقیتشان را از دست نمی‌دهند: ذهن میلیونرشان را. البته در مورد دونالد باید گفت ذهن «میلیاردر». آیا می‌دانید دونالد ترامپ هیچ‌وقت نمی‌تواند فقط یک میلیونر باشد؟ اگر ارزش ثروت خالص دونالد ترامپ فقط یک میلیون دلار بود، فکر می‌کنید چه احساسی در مورد موفقیت مالی‌اش داشت؟ اغلب مردم اعتقاد دارند که او احتمالا احساس شکست می‌کرد؛ دقیقا مثل یک ورشکسته!

مشخصات کتاب اسرار ذهن ثروتمند

 • ناشر انتشارات نگاه نوین
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۴۰,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.37 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۹۲ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب اسرار ذهن ثروتمند

اونقد باید خوندش که ...باورمون بشه ذهن ثروتمندی داریم .عالیه
در ۲ سال پیش توسط reza akhlaghi ( | )
کتاب مطالب مفیدی در زمینه عقایدی که مانع از ثروتمند شدن هست رو ارائه میده و راهکار ساده‌ای برای تغییر عقاید و داشتن ذهن ثروتمند
در ۱ سال پیش توسط mei...ami ( | )
عالی بود
در ۲ سال پیش توسط 915...270 ( | )
این کتاب رو باید تمامی مردم جهان بخوانند.متاسفانه تی هارو اکر در ایران کمتر شناخته شده، این آدم یک ذهنیت بسیار قوی داره،حتما این کتابو بخونید
در ۹ ماه پیش توسط 918...815 ( | )
یک کتاب بسیار فوق العاده وعالی کتابی که باید چند بار خوندش، از مطالب کلیشه ای وشعاری که در اکثر کتاب‌های این حوزه یافت میشه در این کتاب خبری نیست ونویسنده رک و پوست کنده وبه صورت عامیانه به اصل مطلب میپردازه واقعا از خوندن این کتاب لذت بردم
در ۱۰ ماه پیش توسط طاهر شیرزاد ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ۶
 • ۷
 • ۸
 • بعدی ›
 • آخرین ››