Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی رویاها کتاب صوتی

کتاب صوتی رویاها

نسخه الکترونیک کتاب صوتی رویاها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی رویاها را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی رویاها

«هر چیزی که ما را خشمگین میسازد. میتواند ما را به خودآگاهی و شناخت بهتر خودمان هدایت کند.»

جملهای که خواندید از کارل گوستاو یونگ یکی از مشهورترین فیلسوفان معاصر است. یونگ با علمی که از معنویت داشت تواست مسیر استادش زیگموند فروید را دربارهی رویا تکمیل کند. این کتاب حاصل تفکر و تعمق یونگ دربارهی رویا و رویابینی است.

دربارهی کتاب صوتی رویاها اثر کارل گوستاو یونگ

کتاب رویاها نوشتهی کارل گوستاو یونگ برای نخستین بار در سال 1996 منتشر شد. نسخهی صوتی این کتاب توسط انتشارات آوانامه و نسخهی فیزیکی آن توسط انتشارات قطره منتشر شده است. انتشارات قطره دربارهی این کتاب مینویسد: «رويا لازمهی قطعي فرايند تجزيه و تحليل رواني است. اين کتاب، ادعانامهی مهمی از جانب کارل گوستاو يونگ، در روانشناسي روياست. يونگ به هنگام بحث دربارهي رويا، مباحثي بينظير و غني از عرفان، دين، فرهنگ و نمادشناسي پيش میکشد و مرجعي قابل تأمل براي آناني است که به روانشناسي تحليلي يونگ، درک و تحليل روياها، و ارتباط روياها با نمادها و مفاهيم باستاني بشر علاقهمندند. «اگرچه روياها به نگرش قطعي خودآگاه و وضعيت مشخص رواني مربوطند، ريشههايشان عميقاً در رکورد تيره و غير قابل تصور ذهن خودآگاه فرو ميرود. براي آن که اصطلاح بهتري به کار ببريم، اين زمينهي ناشناخته را ناخودآگاه ميناميم. ما سرشت ناخودآگاه را فينفسه نميشناسيم، اما آثار خاصي را مشاهده ميکنيم که از صفاتش با توجه به سرشت روان ناخودآگاه به نتايجي در بارهي سرشت روح ناهشيار دست مييابيم. از آنجا که رؤياها مناسبترين و عاديترين تجلي روان ناخودآگاهند، حجم اطلاعاتي زيادي براي کاوش فراهم ميآورند.»

مروری بر فصلهای کتاب صوتی رویاها

کتاب رویاها در سه بخش اصلی نوشته شده است.

بخش اول: رویاها و روانکاوی

بخش دوم: رویاها و نیروی روانی

بخش سوم: کاربرد عملی تحلیل رویا

دربارهی کارل گوستاو یونگ نویسندهی کتاب صوتی رویاها

کارل گوستاو یونگ نویسنده، فیلسوف، روانشناس سوئیسی بود که نظریاتش تحت عنوان روانشناسی تحلیلی شناخته میشود. کارل گوستاو یونگ از شاگردان برجستهی زیگموند فروید بود. یکی از یونگشناسان مشهور دربارهی یونگ مینویسد: «هرچه فروید ناگفته گذاشته، یونگ تکمیل کرده است.»

کارل گوستاو یونگ در 26 ژوئیه 1875 در سوئیس به دنیا آمد. او نخستین فرزند خانوادهای مذهبی بود. والدین یونگ هر دو کشیش بودند علاوه بر والدینش هشت عموی کارل هم کشیش بودند و به همین دلیل بود که یونگ کودکی خودش را به بازی در گورستان کلیسا گذراند. کارل گوستاو یونگ در سال 1895 به تحصیل در رشتهی پزشکی پرداخت و این دوره را در طی پنج سال گذراند. یونگ و فروید رابطهی دوستانه و عمیقی داشتند. این دوستی تا سال ۱۹۱۳ دنباله داشت. نخستین بار یونگ با زیگموند فروید در وین دیدار کرد و ۱۳ ساعت با یکدیگر گفتوگو کردند. کارل گوستاو یونگ پیرو دیدگاههای روانکاوی فروید بود اما بعد از گذشت سالها این نظریهی خود را پرورش داد که کمی با دیدگاه فروید متفاوت بود و مباحثی از روحشناسی را نیز شامل میشد. از جمله آثار او میتوان به کتاب رویاها و تحلیل رویا اشاره کرد.

ترجمهی کتاب صوتی رویاها به فارسی

ابوالقاسم اسماعیلپور نویسنده، مترجم و اسطورهشناس متولد 16 شهریور 1333 در شهر بابل است. او اکنون در دانشگاه شهید بهشتی استاد رشتهی فرهنگ و زبانهای باستانی است. او تحصیلاتش را در سال 1356 و از دانشگاه تهران آغاز کرد و برای دوران کارشناسی در رشتهی زبان و ادبیات انگلیسی تحصیل کرده است. اسماعیلپور هرگز تحصیل را رها نکرد و در سال 1370 موفق به دریافت مدرک دکتری در رشتهی فرهنگ و زبانهای باستانی از دانشکاه تهران شد. او شاگرد ممتاز استادان بزرگی مانند ژاله آموزگار و عبدالحسین زرینکوب و دکتر شفیعی کدکنی بود. او آثار زیادی را دربارهی اسطوره شناسی و فلسفه به فارسی برگردانده است.

ابداع کتابهای صوتی یکی از تاثیرگذارترین اتفاقاتی بود که در قرن اخیر رخ داده است. این روزها که زندگیها به شدت ماشینی شده است کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه پیدا میکند. کتابهای صوتی به دلیل سهولت استفادهشان میتوانند اوقات خالی خواننده را پر کنند. به این معنی که شما میتوانید هنگامی که مشغول کارهای دیگر هستید به کتاب صوتی گوش کنید و از شنیدن آن لذت ببرید. آوانامه یکی از بهترین ناشران و تولیدکنندگان کتاب صوتی در ایران است. آوانامه با انتشار نسخهی صوتی بهترین آثار ادبیات و فلسفه به انتشاراتی معتبر تبدیل شده است. انتشارات آوانامه کتاب صوتی رویاها را با ترجمهی ابوالقاسم اسماعیلپور عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است.

کتاب صوتی رویاها در دستهی کتابهای رویا بینی قرار دارد.

کتاب صوتی رویاها مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.

خوانش کتاب صوتی صوتی رویاها را آرمان سلطان زاده بهعهده داشته است.

کتاب صوتی رویاها حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتابهای طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع رویا بینی را بخوانند مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی رویاها میشنویم

او از خودش فقط میپرسد: چرا این شخص بخصوص، این چیز بخصوص را در رویا می بیند؟

او باید دلایل خاص خود را داشته باشد، وگرنه شکافی در قانون علیت پدید میآید. رویای یک کودک با رویای بزرگسال تفاوت دارد، درست مثل این که رویای یک شخص تحصیل کرده با رویای یک بی سواد از گونهای دیگر است. چیزی فردی در رویا وجود دارد که در راستای سرشت روانشناسانهی آن موضوع قرار دارد. این سرشت روانشناسانه دربردارندهی چه چیزی است؟

خود به خود می گوییم که نتیجه ی گذشته ی روانی ماست. حالت ذهنی کنونی ما، به تاریخچهی زندگی ما بستگی دارد. در گذشتهی هر شخص عناصری از ارزش های متفاوت وجود دارد که «پیکربندی» روانی را مشخص میکند. حوادثی که هیچ گونه احساسات نیرومندی در ما بر نمیانگیزند، تاثیر کمی بر اندیشهها یا کنشهایمان دارند، در حالی که حوادثی که واکنشهای حسیِ نیرومندی به وجود میآورند، برای تحول روانی بعدی ما اهمیت زیادی دارند. این خاطرات با لحن حسیِ قوی، مجموعهای از تداعی معانی را شکل میبخشند که نه تنها کم دوام نیستند، بلکه بسیار نیرومندند و چون حلقههای زنجیر به هم پیوستهاند. موضوعی که من با علاقهی کم تری بدان مینگرم، مستلزم تداعی معانی کمتری است و زود از افق فکریام دور میشود. برعکس، موضوعی که با علاقه ی بیشتری بدان مینگرم، تداعی معانی بیشماری در من پدید میآورد و مدت ها ذهن مرا مشغول میکند. هر احساسی کمابیش مجموعهای گسترده از تداعی معانی را به وجود میآورد که من آنها را «مجموعه عقاید حسپذیر» نامیدهام.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی رویاها اثر کارل گوستاو یونگ بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی رویا بینی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی رویاها

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی رویاها

بهترین کتابی صوتی تاکنون از جناب آرمان سلطان زاده شنیدم اینقدر زیاده که نمیشه یکی رو نام برد ،یکی از یکی بهتر ،برایم بیگانه و گیله مرد تکرار نشدنی هستند و هر رمانی ایشون بخونن به اثری ،دلچسب و گیرا و بیادماندنی تبدیل میشه.. اما با اینحال من بیشتر موافق رمان خواندن ایشان هستم. پاینده باشید .
در ۲ سال پیش توسط وحید امرودی ( | )
کتاب خوبیه و در ضمن جناب سلطان زاده اجراشون بسیار حرفه ای و عالی و بی نقص هست
در ۲ سال پیش توسط hal...199 ( | )
صدای اقای سلطان زاده بی نظیر کلاا هر کتابی رو قابل گوش دادن با لذت میکنه
در ۲ سال پیش توسط فایزه شفیعی ( | )
ترجمه اصلا روان نیست. آرمان کارش خوبه ولی این کتاب نیاز به مونوتونی خاصی داره که خواننده رو از موضوع اصلی منحرف نکنه.در کل این کتاب صوتی رو توصیه نمیکنم
در ۲ سال پیش توسط Alireza shahvaran ( | )
من ارتباط برقرار نکردم ، برای آدمهای عادی بنظر من مناسب نیست
در ۴ ماه پیش توسط فرشته میری ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • بعدی ›
  • آخرین ››