Loading

چند لحظه ...
هنر چاق بودن

هنر چاق بودن

نسخه الکترونیک هنر چاق بودن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی هنر چاق بودن

بسیاری از افراد چاق در زندگی دچار احساس سرخوردگی، عصبانیت و ناراحتی می‌کنند. گاهی این حس برای آن‌ها تبدیل به انزوا و دوری از جامعه می‌شود. یکی از دلایلی که افراد چاق اعتماد به نفس کمتری دارند نگاه جامعه‌ی جهانی به افراد چاق و پدیده‌ی چاقی است. اکثر ما در زندگی خود دوستان چاق داشته‌ایم و یا با افراد چاق مواجه شده‌ایم. آن‌ها زندگی شبیه ما دارند و متفاوت بودن وزن افراد نباید باعث قضاوت و سرزنش ما شود. رامبد خانلری در کتاب هنر چاق بودن از تجربه‌های متفاوت خود به عنوان فردی که سال‌ها با چاقی درگیر بوده است، می‌گوید. نگاه جالب و متفاوت او به این موضوع نظر شما را به چاقی و چاق بودن تغییر خواهد داد. شما هم بعد از خواندن این کتاب متوجه خواهید شد که چاقی بیماری نیست بلکه هنر است.

درباره کتاب هنر چاق بودن

کتاب هنر چاق بودن به قلم رامبد خانلری نویسنده‌ی معاصر است که از سوی انتشارات آوند دانش منتشر شده است. خانلری داستان‌نویس حاذقی است و این بار به جای خلق داستان، از تجربه‌های اضافه وزن داشتن می‌گوید. این کتاب ناداستان است اما شکل داستان‌وار، خاطره‌گویی و نگاه متفاوت نویسنده به موضوع چاقی باعث شده تا این اثر تبدیل به یک کتاب دوست‌داشتنی و قابل‌تأمل شود. رامبد خانلری کتاب هنر چاق بودن را کتابی درباره‌ی خاطرات چاقی معرفی می‌کند و درباره‌ی آن می‌گوید: «پیشاپیش معذرت من را بپذیرید، من در تمام این کتاب سعی کرده‌ام که کمی فضای چاقی را عوض کنم. من چاقی را پشت سر گذاشته‌ام اما چاقی من را پشت سر نگذاشته است. شایدبعد از این کتاب من و چاقی با هم بی‌حساب شدیم. آن روز اول به خودم قول دادم که دنبال حرف، پشت داستان نباشم؛ که به عنوان یک مددکار اجتماعی پشت داستان پنهان نشوم؛ که اگر قرار بود داستان بگویم، فقط داستان بگویم. هیچ‌وقت نمی‌خواستم با داستان‌هایم زندگی کسی را عوض کنم. راستش را بخواهید من یک مرتبه زندگی خودم را عوض کرده‌ام. من هم‌وزن خودم، وزن از دست داده‌ام. من از یکی به‌اندازه‌ی خودم گذشته‌ام، من از خودم گذشته‌ام. حالا برای ادای دین به خود از دست داده‌ام، جد کرده‌ام خاطرات بخش به‌وفات‌رفته‌ی خودم را بنویسم، خاطرات چاقی‌ام را.»

کتاب هنر چاق بودن مناسب چه کسانی است

بسیاری از افراد چاق مدام در حال سرزنش شدن هستند و بسیاری از مردم مدام در حال قضاوت افراد چاق هستند. این کتاب برای آن دسته از افرادی ست که همیشه به چاقی به عنوان یک موضوع آزاردهنده، ناهنجار و غیرعادی نگاه می‌کنند. رامبد خانلری در این کتاب به زبانی شیرین و گاهی نصیحت‌گونه از مزایا و معایب چاقی در زندگی خود می‌گوید. او چاقی را مفهومی طبیعی مثل کم‌خونی خود معرفی می‌کند و توضیح می‌دهد که نباید این موضوع باعث خرده‌گیری و قضاوت افراد شود.

خواندن کتاب هنر چاق بودنضمن ثبت لحظاتی شیرین و دلنشین، شبیه تلنگری برای همه‌ی ماست تا نگاه خود را به موضوع چاقی تغییر دهیم.

برای خرید و دانلود نسخه‌ی الکترونیک کتاب هنر چاق بودن از همین صفحه اقدام کنید.

مروری بر فصل‌های کتاب هنر چاق بودن اثر رامبد خانلری

فصل صفر؛ عرضم به حضور انور شما

فصل اول: یکسری کلیات به درد نخور

فصل دوم؛ آشنایی با آقا یا خانم چاقی

فصل سوم؛ تصویر ذهنی شما از آقا یا خانم چاقی

فصل چهارم؛ آشنایی با سندروم خانم حامله

فصل پنجم؛ چاقیآن‌قدرها هم که می‌گویند آدم بدی نیست

فصل ششم؛ آشنایی با سندروم گربه‌ی خانگی درون فصل هفتم؛ شاید چاقی جریان رایج زمانه شد

فصل هشتم؛ غذا و ارتباط آن با محل زندگی

فصل نهم؛ شاید واقعا باید از شنبه شروع کرد

فصل دهم؛ مفهوم معجزه

فصل یازدهم؛ جبر دنیای بیرون و اهمیت مخفیگاه

فصل دوازدهم؛ مفهوم تلخ یا شیرین رژیم غذایی

فصل سیزدهم؛ اهمیت دیگران

فصل چهاردهم؛ بالاخره آشنایی با مفهوم زمان

فصل پانزدهم؛ ورزش، ترازو و دیگران

فصل شانزدهم؛ به خدا من هم یکی مثل شما

مردی که دروغ‌های واقعی می‌گفت؛ یادداشت من در صفحه‌ی تاریکخانه‌ی همشهری داستان

به طرف پاندا؛ یادداشت من در ویژه‌نامه‌ی تغییردوماهنامه‌ی سان

در بخشی از کتاب هنر چاق بودن می‌خوانیم

اولین جلسه‌ی کلاس ریاضی عمرتان را یادتان هست؟ اولین جلسه‌ی کلاس فیزیک عمرتان را چه؟ اولین جلسه‌ی کلاس زیست‌شناسی و اولین جلسه‌ی آشنایی با علوم دیگر را یادتان هست؟

معلم بعد از آمدن به داخل کلاس اسم درس را روی تخته می‌نوشت و از بچه‌ها می‌خواست که اگر می‌توانند معنی این اسم را بگویند. مهم نبود بچه‌ها چه می‌گفتند چون معلم نیامده بود که دانسته‌های ما را محک بزند، او آمده بود دانشش را در این علم جدید به رخ ما بکشد و به ما بفهماند که از این علم چیزی نمی‌دانیم و گربه را دم حجله بکشد.

حالا هم فکر کنید من پای تخته نوشته‌ام رژیم غذایی و از شما می‌خواهم که این ترکیب را معنی کنید. مهم نیست شما چه می‌گویید هرچه که بگویید که من سر تکان می‌دهم و نچ نچ می‌کنم که یعنی شما چیزی از رژیم غذایی نمی‌دانید.

حالا وقت آن رسیده که رژیم غذایی را برای شما معنی کنم؛ برعکس چیزی که همه‌ی شما فکر می‌کنید، رژیمغذایی به معنی کم خوردن یا نخوردن نیست رژیم غذایی به معنی تغییر برنامه‌ی غذایی است. رژیم غذایی «تا» ندارد، همیشگی است. رژیم غذایی یک برنامه‌ی غذایی برای یک مدت مشخص نیست، تغییر برنامه‌ی غذایی از همین حالا به بعد است. خیلی مهم است که شبیه زندانی‌ها روزهای رژیم را روی دیوار سلولمان چوب‌خط نزنیم و حساب روزهای رفته و روزهای باقی‌مانده را نداشته باشیم. روزهای رفته تمام عمر ما است و روزهای باقی مانده تمام عمر ما.

چقدر به مفهوم ذهن گرسنه و چشم گرسنه اعتقاد دارید؟ قبول دارید که بسیاری از گرسنگی‌های شبانه روز ما بهمعده‌ی ما هیچ ارتباطی ندارد؟ بهتر است بگویم قبول دارید که بخش قابل‌توجهی از گرسنگی‌های ما به جای آنکه به بدن ما ربط داشته باشد، به ذهن ما ارتباط دارد؟

در بخشی از داستان شازده کوچولو، او به فروشنده‌ی دوره‌گردی می‌رسد که قرص می‌فروشد، قرص‌هایی که آدم با خوردن یکی از آن‌ها در هفته، دیگرتشنه‌اش نمی‌شود. شازده کوچولو می‌پرسد که این قرص‌ها به چه دردی می‌خورند و فروشنده می‌گوید که کار این قرص‌ها صرفه‌جویی در وقت است. او توضیح می‌دهد که طبق محاسبات محققان آدم با خوردن این قرص در هفته پنجاه و سه دقیقه وقت ذخیره می‌کند. آن وقت شازده کوچولو با خودش می‌گوید که اگر پنجاه و سه دقیقه وقت اضافی داشت، آرام آرام به سمت چشمه قدم برمی‌داشت.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب هنر چاق بودن اثر رامبد خانلری بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی داستان می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات هنر چاق بودن

 • ناشر انتشارات آوند دانش
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۵,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.75 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۶۸ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره هنر چاق بودن

پر از جمله های دل نشین❤
در ۱ سال پیش توسط 912...984 ( | )
بهش میاد یک کتاب تجاری باشه ولی نیست خوشم اومد از قلم رامبد خان خانلری نوع نگاهشم به چاقی جالب بود
در ۱ سال پیش توسط sep....68 ( | )
واقعا قلم شیرینی داره اقای خانلری . خیلی خوشم اومد. نوشته های ایشان در اینستاگرام هم به همین سبکه
در ۱ سال پیش توسط zoh...asi ( | )
خیلی جذاب شروع شده. سورمه‌سرا و سرطان جن که عالی بود. این ناداستان هم حتمن خوب خواهد بود🍁
در ۸ ماه پیش توسط فاطمه پورچیت ساز ( | )
خیلی عالیه این کتاب. رامبد خانلری فوق العاده است
در ۳ ماه پیش توسط رقیه بصیرتی برزکی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • بعدی ›
 • آخرین ››