Loading

چند لحظه ...
پوست در بازی

پوست در بازی
عدم تقارن های پنهان در زندگی روزمره

نسخه الکترونیک پوست در بازی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی پوست در بازی

درباره کتاب پوست در بازی

کتاب «پوست در بازی» Skin in the Game نوشته‌ی «نسیم نیکلاس طالب» در دسامبر سال 2017 منتشر شد. این اثر درباره‌ی تقارن در انجام کارها و میزان ریسک‌پذیری است یعنی به عبارت ساده‌تر وقتی گفته می‌شود کسی در کاری پوست در بازی دارد یعنی هم در معرض منافع (مثبت) و هم در معرض مضراتش (منفی) است. درک سازوکارهای پوست در بازی باعث می‌شود معماهای پیچیده‌ای که در زیر لایه‌های شکیل واقعیت وجود دارند، نمایان شوند و تصویر جدیدی از ریسک در دنیای اقتصاد، دین و سیاست نمایان شود. «نسیم نیکلاس طالب» نویسنده و تحلیلگر ریسک لبنانی آمریکایی این اثر را با دقت و براساس سال‌ها تحقیق و مطالعه نوشته و اطلاعات تأمل‌برانگیزی از ریسک‌پذیری ارائه کرده است. او بر این باور است پوست در بازی نه‌تنها برای انصاف، بازدهی تجاری و مدیریت ریسک ضروری است بلکه برای شناخت دنیا نیز واجب است. او این اثر را طی هشت کتاب نوشته است که عبارت‌اند از:  

 • کتاب یک: مقدمه
 • کتاب دو: نگاهی مقدماتی به نمایندگی
 • کتاب سه: بزرگ‌ترین عدم تقارن
 • کتاب چهار: گرگ‌ها در میان سگ‌ها
 • کتاب پنج: زنده بودن به معنای پذیرش برخی ریسک‌های معین است
 • کتاب شش: نگاهی عمیق‌تر به نمایندگی
 • کتاب هفت: دین، اعتقاد و پوست در بازی
 • کتاب هشت: ریسک و عقلانیت

درباره نسیم نیکلاس طالب

«نسیم نیکلاس طالب» Nassim Nicholas Taleb نویسنده و پژوهشگر لبنانی آمریکایی در سال 1960 به دنیا آمد. او در جوانی تحصیل در رشته‌ی علوم دانشگاه پاریس را آغاز کرد و پس از آن رشته‌ی MBA در مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا را ادامه داد. او تحصیلاتش را تا مقاطع عالی دنبال و دکترای دانش مدیریت دانشگاه دوفین پاریس را کسب کرد. او پس از پایان دانشگاه، تدریس در دانشگاه‌های معتبر و تحقیق در زمینه‌های علمی را آغاز کرد و چندین کتاب نوشت. او با انتشار مجموعه‌ی Incerto به شهرت جهانی رسید. این مجموعه شامل پنج کتاب است که کتاب اول آن بانام «فریفته‌ی تصادفی بودن» Fooled by Randomness در سال 2001 منتشر شد. کتاب دوم از این مجموعه بانام «قوی سیاه» The Black Swan در سال 2007 منتشر شد و در کمتر از چند هفته جزو پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز قرار گرفت. این اثر پس از انتشار یکی از تأثیرگذارترین آثار سده‌ی گذشته شناخته شد و نام این نویسنده را بر سر زبان‌ها انداخت. این اثر به‌سرعت در کشورهای گوناگون منتشر شد و در ایران با ترجمه‌ی «محمدابراهیم محجوب» از سوی انتشارات آریانا قلم و «مریم بردبار» از سوی انتشارات کتیبه پارسی به چاپ رسید. کتاب سوم این مجموعه بانام «پادشکننده» Antifragile در سال 2012 و کتاب چهارم آن بانام «تخت پروکرستوس» The Bed of Procrustes در سال 2016 منتشر شد. هر چهار اثر اول این کتاب، آثاری قابل‌تأمل و خواندنی هستند که مطالعه‌ی آن‌ها به افرادی که به دنبال کتاب‌های عمیق هستند، توصیه می‌شود. کتاب پنجم مجموعه Incerto از «نسیم نیکلاس طالب» کتاب «پوست در بازی» است که باورهای عموم و رایج درباره‌ی شهامت، عدالت، مفهوم و درک زندگی را به کنکاش کشیده است.

ترجمه کتاب پوست در بازی به زبان فارسی

کتاب «پوست در بازی» نوشته‌ی «نسیم نیکلاس طالب» با ترجمه‌ی «سعید رمضانی» و «هادی بهمنی» از سوی نشر نوین در سال 1398 منتشر شد که نسخه‌ی الکترونیک آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «هادی بهمنی» مترجم این اثر آثار موفقیت و توسعه‌ی فردی به فارسی ترجمه می‌کند. از آثار دیگر او می‌توان به ترجمه‌ی کتاب «آرمان شهری برای واقع گراها»، «اول سود» و «عادت‌های اتمی» اشاره کرد که نسخه‌ی الکترونیک و صوتی همه‌ی آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «سعید رمضانی» مترجم دیگر کتاب «پوست در بازی» نوشته‌ی «نسیم نیکلاس طالب» ترجمه‌ی آثار مربوط به حوزه‌ی مدیریت ازجمله «مقدمه‌ای بر مدیریت سیستم‌های لجستیکی» و «توسعه شاخص‌های عملکردی برای مدیریت نگهداشت» را در کارنامه‌ی کاری‌اش دارد.

در بخشی از کتاب پوست در بازی می‌خوانیم

بیایید به بحث  mathemata pathemata(یادگیری از طریق درد) برگردیم و معکوس آن را در نظر بگیریم: یادگیری از طریق لذت و خشنودی. مردم دو مغز دارند، یکی در هنگام پوست در بازی و دیگری در شرایطی که خبری از پوست در بازی نیست. پوست در بازی باعث می‌شود مسائل کسل‌کننده، کمتر کسل‌کننده باشد. وقتی پوست در بازی دارید، کارهای خسته‌کننده نظیر بررسی مسائل ایمنی هواپیما دیگر حوصله سر بر نخواهند بود، زیرا امکان دارد مجبور به سوار شدن در آن هواپیما شوید. اگر سرمایه‌گذار یک کمپانی باشید، انجام کارهای بسیار خسته‌کننده نظیر مطالعه‌ی پانویس‌های یک اظهارنامه‌ی مالی (جایی که اطلاعات واقعی در آنجا پیدا می‌شوند) دیگر تقریباً خسته‌کننده نیست.

اما یک جنبه‌ی اساسی‌تر هم وجود دارد. بسیاری از معتادانی که ذهنی کند و ذکاوت یک گل‌کلم (یا یک متخصص سیاست خارجی را دارند، می‌توانند هوشمندانه‌ترین ترفندها را برای تولید موادشان پیاده کنند. وقتی که تحت بازپروری هستند، غالباً به آن‌ها گفته می‌شود که اگر نیمی از انرژی ذهنی که برای تهیه‌ی مواد هزینه می‌کنند را صرف کسب درآمد نمایند، حتماً میلیونر خواهند شد. اما فایده‌ای ندارد. بدون اعتیاد، قدرت‌های معجزه‌وار آن‌ها از بین می‌روند. همانند یک معجون جادویی می‌ماند که به کسانی که در جست‌وجویش هستند قدرتی خارق‌العاده اعطا می‌کند، اما نه به کسانی که آن را می‌نوشند.

یک اعتراف. زمانی که پوست در بازی ندارم، معمولاً احمق می‌شوم. اطلاعات من در مورد مسائل فنی نظیر ریسک و احتمال، لزوماً از طریق کتاب‌ها حاصل نشده است. آن‌ها از طریق فلسفه بازی‌های والا و عطش علمی حاصل نشده‌اند. حتی از روی کنجکاوی هم نیستند. بلکه از طریق شور و هیجان هورمونی ناشی از ریسک‌پذیری در بازارها حاصل می‌شوند. هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم ریاضیات برایم جالب باشد، تا اینکه یکی از دوستانم در دانشگاه وارتون، راجع به اختیارات مالی و عمومیت و مشتقات پیچیده‌ی آن‌ها) که پیش‌تر درباره‌شان گفتم، توضیح داد. بلافاصله تصمیم گرفتم همین زمینه را به‌عنوان حرفه پیش بگیرم.

ترکیبی از مبادلات مالی و احتمالات پیچیده! این حوزه، جدید و کشف نشده بود. غریزه‌ام به من می‌گفت تئوری‌هایی که از منحنی زنگوله‌ای مرسوم استفاده می‌کنند و تأثیر موارد دم رخدادهای با تأثیر بسیار زیاد و احتمال وقوع بسیار کم) را نادیده می‌گیرند خطاهایی دارند. در دلم می‌دانستم که دانشگاهیان کوچک‌ترین اطلاعاتی در مورد ریسک‌ها ندارند. پس برای اینکه خطاهای موجود در برآورد این اوراق بهادار احتمالاتی را پیدا کنم، باید احتمال را مطالعه می‌کردم که بلافاصله و به طرز مشکوکی برایم سرگرم‌کننده و حتی جذاب شد.

وقتی که صحبت از ریسک به میان آمد، ناگهان سروکله‌ی یک مغز ثانویه در من پیدا شد و ناگاهان تحلیل و نگاشت احتمال اتفاقات متوالی و پیچیده به‌سادگی برایم میسر شد.

مشخصات پوست در بازی

 • ناشر نشر نوین
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۵۷,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 4.14 مگابایت
 • تعداد صفحات ۳۵۲ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره پوست در بازی

هر صفحش باعث حیرت میشه . نسیم طالب در این کتاب یک سری نظریه ها رو به چالش میکشه که واقعا به نظرم یکبار خوندنش کفایت نمیکنه . کتاب نشون میده ریاضیات شامل تمام ابعاد زندگی هست و ما تا به الان درک درستی از اون و کاربرد اون در دنیامون نداریم .کتاب کمک میکنه تا فرق بین چرندیاتی که تحویلمون میدن رو با واقعیت بیشتر درک کنیم . و فرق ادم ها و مسولینی که پوست در بازی دارند و به صورت تمتقارن رفتار میکنند رو بشناسیم .
در ۱۱ ماه پیش توسط n.1...m ( | )
این کتاب رو باید سه باره و چهار باره خوند هر بار یه جنبه جدید از صحبت های طالب آشکار میشه. و این کتاب با ارائه نظریه های جدید خیلی از باور های مارو به چالش میکشن پیشنهاد میکنم بخونید و به دیوران معرفی کنید
در ۱۰ ماه پیش توسط 937...167 ( | )
کتاب خوب رو با ترجمه کاملا ضعیف، غیر قابل فهم کردند
در ۳ ماه پیش توسط naser taheri ( | )
به نظرم این کتاب ، در فهم جدیدی از دنیا به ما کمک می کنه، نگرش جدیدی در ما ایجاد کرده و ارزش مسئول بودن در قبال کارهایمان را بارها تأکید می کنه، و در جایی میگه، آنچه برای خود می پسندی، برای دیگران هم بخواه و برعکس توصیه ی بنده اینه ، این کتاب همراه قوی سیاه خوانده بشه تا مفاهیم مشترک را عمیقتر، درک کنید
در ۱۰ ماه پیش توسط سيد محمد قيومى ( | )
کتاب خوبی بود به دوستان پیشنهاد میکنم حتما بخونن این کتاب رو ارزش وقت گذاشتن داره
در ۴ ماه پیش توسط 901...606 ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • بعدی ›
 • آخرین ››