چرا کتاب صوتی بشنویم؟

هر زمان یا مکان می توانید به جای تمرکز کامل برای مطالعه کتاب های نوشتاری، به کتاب های گویا گوش دهید و همزمان با انجام کارهایتان دانش و اطلاعات خود را ارتقا دهید. کتاب صوتی زمان های مرده شما مثل مسیرهای رفت و آمد یا صف انتظار را زنده می کند.

کتاب داستان و رمان صوتی ایرانی و خارجی

امروزه با وجود بسیاری از ناشران نظیر نوین کتاب گویا، بسیاری از رمان های مشهور ایرانی و خارجی به صورت کتاب صوتی تولیده شده اند. گوینده گاهی خود نویسنده، دوبلر ها و گوینده های حرفه ای است و یا گاهی با صدای بازیگران و چهره های سرشناس این کتاب ها خوانده می شوند. جالب است بدانید که سهولت استفاده از روایت های صوتی باعث شده جذابیت کتاب های شنیداری بین مردم بیش تر شود و رفته رفته فرهنگ کتاب خوانی بین مردم افزایش یابد.

کتاب صوتی روانشناسی و موفقیت

از آنجا که بسیاری از افراد به مباحث روانشناسی علاقه مندند و زمان کافی برای خواندن کتاب ندارند می توانند با مراجعه به سایت فیدیبو از کتاب های صوتی روانشناسی استفاده کنند و از زمان های تلف شده به بهترین نحو بهره ببرند.

کتاب صوتی مدیریت کسب و کار

در میان کتاب های صوتی فیدیبو، کتاب های مدیریتی از توجه ویژه ای در میان مخاطبین برخوردار است. شما می توانید با دانلود پرفروش ترین کتاب های صوتی مدیریتی، کلیه مهارت های مورد نیاز یک مدیر موفق را بیاموزید و از تجربه مدیران بزرگترین شرکت های بین المللی بهره مند شوید.

کتاب صوتی کودک

از آن جا که برای کودکان هر کتابی مناسب نیست و کتاب های صوتی بر روحیات بچه ها بسیار تاثیر گذار است، می بایست در انتخاب و خرید کتاب صوتی کودکان نهایت دقت را به خرج داد تا کتاب مورد نظر هم محتوای مناسب سن کودک را داشته باشد و هم برای او آموزنده و جذاب به نظر رسد.

تبلیغات و بازاریابی

از آنجایی که این روزها رقابت زیادی در کسب و کار وجود دارد و با گذر زمان این رقابت بیشتر هم خواهد شد، استفاده از کتاب های صوتی مرتبط با کسب و کار و فروش می توانند دید گسترده ای از بازار کار، تکنیک های فروش و بازاریابی و روش های نوین تبلیغات آنلاین در اختیار افراد قرار دهد.

اولین تجربه کتاب صوتی

بسیاری از افرادی که عادت به مطالعه روزانه نداشته اند، با کمک کتاب های صوتی توانسته اند مطالعه را در برنامه روزمره خود قرار دهند و از زمان های مرده خود به بهترین نحو استفاده کنند. برخی افراد هم اعتقاد دارند که گوش سپردن به کتاب های صوتی حتی برای کسانی که به خواندن کتاب های چاپی و الکترونیکی علاقه دارند، تجربه متفاوتی به همراه داشته و می تواند به فهم عمیق تر کتاب کمک کند.

پیشنهاد می کنیم کسانی که تا به حال شنیدن کتاب های صوتی را تجربه نکرده اند، با توجه به علاقه خود مطالعه را از میان پرفروش ترین کتاب های صوتی شروع کنند و یا از کتاب های صوتی رایگان که هزینه ای ندارند، استفاده نمایند.

دانلود کتاب های صوتی رایگان

تولید و نشر کتاب های صوتی به نوعی آشتی با فرهنگ کتاب خوانی است. به همین منظور فیدیبو برای مخاطبان خود شرایطی را فراهم آورده تا افراد بتوانند بدون هزینه، شنیدن کتاب های صوتی را تجربه کنند و از آن لذت ببرند و در نهایت به افزایش سرانه مطالعه کشور کمک کنند.

کتاب صوتی با صدای هنرمندان

وقتی صحبت از صوت میکنیم، مسئله ای که اهمیت می یابد، "راوی" است. یک راوی با صدای خوب و قدرت بیان بالا به طوری که بتواند حس کتاب را به درستی به شنونده منتقل کند، به اندازه کیفیت محتوا و نویسنده کتاب مهم است. از راویان مطرحی که کتاب‌های صوتی با صدای آنان در فیدیبو منتشر شده می توان به به نیما رییسی، مهدی پاکدل، شهین دخت نجف زاده (دوبلور) و نرگس فولادوند (دوبلور) اشاره کرد.

سوالات متداول

این روزها با توجه به شرایط زندگی شهری، کم تر زمان خالی یافت می شود که بتوانیم با آسودگی خیال فرصت را غنیمت شمریم و کتاب های گوناگون از نویسندگان مختلف را در دست بگیریم و در محیطی دنج و در سکوت مطلق به مطالعه بپردازیم؛ اما این نبود زمان نباید ما را از غافله کتاب خوان های دنیا جا بگذارد و بر حجم مطالعه روزانه ما اثر گذار باشد. از همین رو اپلیکیشن های متفاوتی به وجود آمده اند تا با انتشار کتاب های صوتی کار خواندن کتاب را راحت تر کنند و کتاب را به صورت شنیداری و در قالب فایل صوتی در اختیار افراد قرار دهند تا مطالعه کتاب در هر شرایط مکانی و زمانی میسر شود.

کتابهای صوتی می توانند روایتگر داستان صوتی، رمان صوتی و یا کتاب هایی با مضامین روانشناسی، موفقیت، خودشناسی، مدیریت و بازاریابی، دینی، عرفانی و دفاع مقدس، داستان های صوتی کودک و نوجوان و کتاب های صوتی آموزشی و دانشگاهی باشد که از ناشران معتبر سراسر کشور منتشر می شود.

گام اولی که برای تولید کتاب صوتی باید برداشت کسب اجازه ناشر و داشتن استودیو برای ضبط حرفه ای صدا است که بعد از خواندن دقیق و کامل کتاب مشخص می شود چه فرد یا افرادی باید مسئولیت خواندن کتاب را به عهده بگیرند و اگر لازم باشد تغییراتی در متن کتاب به وجود آید البته این تغییرات نباید به محتوای کتاب آسیب بزند. بعد از اتمام روایت صوتی و اعمال ویرایش ها، کتاب مجدد بازشنوایی شده و در آخر به وزارت فرهنگ و ارشاد ارسال شده تا پروانه انتشار آن صادر گردد.

در هر زمان و مکانی می توان با گوش سپردن به کتاب های صوتی، از دنیای شلوغ و پر استرس اطراف جدا شد و با غرق شدن در دنیای کتاب ها لحظه ها را زیباتر ساخت. با این حال از دید روانشناسان در اوقات فراغت، ترافیک، انجام فعالیت های روزمره مانند پیاده روی، آشپزی، نظافت و یا حین انجام کارهایی که به تمرکز زیادی احتیاج ندارند می توان راحت تر از کتاب های شنیداری لذت برد. همچنین گوش سپردن به رمان، داستان و کتاب های صوتی در سفر می تواند بسیار لذت بخش باشد.

در ابتدا هدف از تولید کتاب های شنیداری، نابینایانی بودند که امکان خواندن کتاب برایشان سخت یا فراهم نبود اما رفته رفته داشتن اپلیکیشن های مرجع کتاب صوتی تبدیل به بخش مهمی از زندگی افرادی شد که به کتاب خوانی علاقه مند بودند اما زمان کافی برای خواندن کتاب نداشتند. جالب است بدانید گوش دادن به کتاب ها و فایل های صوتی برای کودکان بسیار مفید بوده و موجب تقویت قوه شنیداری، افزایش دامنه لغات، افزایش قدرت خلاقیت، تخیل و رویاپردازی آن ها می شود.

  • کتاب صوتی می تواند زمان مرده بسیاری از افراد را زنده می کند.
  • عادت به مطالعه روزمره را در زندگی افراد تثبیت نماید.
  • گوش دادن به کتاب های صوتی در افزایش حافظه و بهبود قدرت تکلم و شنیداری کودکان موثر است.
  • از آنجایی که هنوز افرادی هستند که سواد کافی برای خواندن و نوشتن ندارند، وجود کتاب های گویا می تواند به رشد علمی و فرهنگی جامعه کمک شایانی کند.
  • از بعد فرهنگی کمتر مصرف شدن کاغذ و نهایتا کاهش قطع درختان

اگر به دنبال مرجع کتاب های صوتی می گردید، با دانلود اپلیکیشن فیدیبو به عنوان بانک کتاب صوتی می توانید کتاب های صوتی رایگان مختلفی مانند کتاب صوتی روانشناسی، کتاب صوتی تاریخی و حتی کتاب صوتی کودک را به راحتی دریافت و از آن ها استفاده نمایید.

کتاب صوتی خوب است که صدای گوینده و موسیقی که در متن به کار گرفته می شود متناسب با فضای کار باشد و محتوای کتاب را بتواند به خوبی بین شنوندگان جا بندازد تا گوش شنونده از شنیدن کتاب گویا خسته نشود و حس خوشایندی بعد از اتمام آن داشته باشد.

فیدیبو برای گسترش فرهنگ کتاب خوانی تلاش زیادی کرده و توانسته برای هر دو سیستم عامل android و iOS فایل های صوتی را قابل اجرا کند تا برای دانلود انواع کتاب صوتی فارسی و انگلیسی دچار مشکل نشوید.

فیدیبو به عنوان بزرگ ترین سامانه خرید کتاب صوتی و الکترونیکی در ایران فضایی ایجاد کرده که کاربران با سلایق متنوع بتوانند کتاب با موضوعات مختلف و از ناشران ایرانی و خارجی را به سادگی تهیه و مطالعه کنند. هم چنین فیدیبو با در اختیار گذاشتن کتاب های صوتی فارسی رایگان این امکان را به کاربران می دهد که شنیدن کتاب های صوتی را بی هیچ هزینه ای تجربه کنند. لازم به ذکر است که فیدیبو بعد از خرید هر کتاب صوتی، با تیم پشتیبانی همیشه پاسخگوی کاربران خود خواهد بود.